Zorunlu Deprem Sigortası Yenileme

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 1 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Zorunlu Deprem Sigortası DASK Yenileme
  Zorunlu Deprem Sigortası Yenileme, Zorunlu Deprem Sigortası Yenilemek, Zorunlu deprem sigortanızı yenilemeyi unutmayın, Zorunlu Deprem Sigortası Yenile

  587 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, bu binalar içinde yeralan, ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler ile doğal afetler nedeniyle Devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler, 27 Eylül 2000 tarihinden itibaren Zorunlu Deprem Sigorta'sına tabi tutulmuştur.

  Zorunlu deprem sigorta dask elektri su aboneliği nasıl olacak, nasıl etkilenecek

  Yapılan yeni düzenleme ile 18 Mayıs 2012 devreye giren Afet sigortası kanununda artık 18 Ağustos’tan itibaren yeni kanun gereğinde Dask yaptırmayanlar Su ve Elektrik hizmetlerinden faydalanamayacaklar.

  Bu yeni düzenleme ile Ülkemizde meydana gelecek deprem sonrası maddi zararların karşılanmasına yönelik bir çalışma. Deprem sigortası yaptırma olayından en çok kiracıların Su ve Elektrik abonelik işlemlerinden dolayı etkilenecek.
   


Sayfayı Paylaş