Zencefilin Cilde Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Zencefilin Cilde Faydaları
  Akne, makyaj artıkları, zararlı güneş ışınları, sıcak soğuk vb etkenler nedeniyle cildiniz eski parlaklığını ve sağlığını kaybeder. Şifalı bitkilerle cildinizi besler ve onu desteklerseniz eski parlak ve sağlıklı görüntüsüne tekrardan kavuşacaktır.

  Zencefil yapısında bulunan Gingerol sayesinde cildinize birikmiş serbest radikallerle savaşır. Madagaskar mavi zencefili çok iyi bir antioksidandır. Yüzdeki yaşlılık etkilerini kısa sürede yok eder. Cilt renginizin yerine gelmesi ve parlaklık kazanması da zencefilin yapısında bulunan Gingerol sayesinde mümkündür.

  Zencefil, yaşlılık kırışıklarına, selülit etkilere ve cildinizin enerjisinin yükseltilmesine faydalı bir şifalı bitkidir. Özellikle yaşlılık lekelerinin hafifletilmesinde kesinlikle kullanılmalıdır. Zencefil bu etkilerini yapısında bulunan antioksidanlar ve aroma terapik etken maddeler sayesinde gösterir.

  Sivilceler, ağır makyaj yapma veya sık ve yanlış sabun kullanımına bağlı olarak ciltte çeşitli iltihabi vakalar meydana gelebilir. Zencefil şifalı bitkisi bu iltihabi yaraları iyileştirmede gerçekten çok ünlüdür. Özellikle Çin’de genç kızların bin yıllardır vazgeçemediği güzellik ürünüdür zencefil.
   


Sayfayı Paylaş