Zencefil Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Zencefil Yağı Kullanımı ve Yararları

  Zencefil Yağı, Zingiber officinalis türünün ağacının kuru köklerinden ekstraksiyon yöntemi ile elde edilir. Limonsu, odunsu, baharatlı karakterlerde kokuya sahiptir. Nişasta, rezin ve uçucu yağlar içermektedir.

  [​IMG]

  Zencefil yağının bilinen faydaları

  Beden ve zihin gücünü arttırır. Kusmayı ve ishali önler. Saça parlaklık verir. Felçli hastalarda kullanılır. Karın ağrılarını giderir. Romatizmayı tedavi eder. Karaciğer yetmezliğinde faydalıdır. Afrodizyaktır. Ayrıca dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü etkilere sahiptir. Buhar terapisi soğuk algınlıkları, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olarak kullanılabilir. Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adele ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde faydalı olduğu tavsiye edilir. turkeyarena

  Uyarı: Zencefil yağı, normalde zehirsizdir ve cildi tahriş etme özelliği yoktur. Ancak hassas ciltlerde, tahrişe sebep olabilir. Işığa karşı duyarlıdır.

  Zencefil yağı nasıl kullanılır?

  Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak kullanılır.

  Uyarı: Zencefil yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kullanılmamalıdır.
   


 2. elif Moderator

  Zencefil Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen; cilde masaj yapılarak kullanılır.
   
 3. Hayal18 Active Member

  zencefil yağını bir kaç aktara baktım ama bulamadım başka nerden bulabilirim
   

Sayfayı Paylaş