Zebra Balığı (Brachydanio rerio)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 24 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Zebra Balığı (Brachydanio rerio)
  Latince Adı: Brachydanio rerio
  Habitatı ve Anavatanı: Güney Doğu Asya
  Beslenme Biçimi: Hem etçil, hem otçul
  Davranış Biçimi: Barışçıl
  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
  Üreme: Uygun bulduğu yerlere 500'e kadar yumurta bırakabilir.
  Sıcaklık: 18 - 24 ° C
  En Fazla Büyüdüğü Boy: 6 cm
  En Az Akvaryum Hacmi: 50 lt
  Su Sertliği: Yumuşak
  pH: 7

  Akvaryum hobisinde yeterli ilgi görmediğini düşündüğüm bir balık... Hobiye yeni başlayanlar için olduğu kadar karma akvaryum meraklıları için de çok iyi bir seçim olan Zebra son derece dayanıklı bir balıktır. Isıtıcı bulunmayan akvaryumlarda bile bakılabilir. 18 derecenin altına düşmedikçe problem yaşanmaz.

  Beyaz benek, mantar gibi hastalıklara inanılmaz derecede dayanıklı olduklarını söyleyebilirim. Tül kuyruk varyetelerine bile sorun yaşamadan bakılabilir.

  Yumurta ile üreyen balıklar konusunda tecrübe kazanmak isteyenler için ideal bir başlangıç balığı kabul edilebilir. Zebralar yumurtalarını korumazlar, bu nedenle damızlık balıkların yumurtalara ulaşmasını engelleyecek bir akvaryum düzeni kurulmalıdır. Çok bol bitki veya sentetik tülden yararlanarak üretim akvaryumu kurmak mümkündür.turkeyarena.net

  Akvaryumun genellikle orta ve üst seviyelerini kullanırlar. Ülkemizde henüz yeterli ilgi görmeyen bir uygulama olan hedef balık - target fish için ideal bir seçim olduğunu düşünüyorum. Kolay strese giren veya kavga eden türlerin dikkatini dağıtmak için yapılabilen bu uygulamaya genellikle saldırgan olmayan buna karşın süratiyle kendini koruyabilen balıklar tercih edilmelidir.
  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş