Zayıflatan Meyveler, Hangi Meyveler Zayıflatır

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 6 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Zayıflatan Meyveler, Hangi Meyveler Zayıflatır
  Üzüm; Özellikle kırmızı üzüm dolaşım sistemini rahatlatan özelliği, bol mineralli ve lifli yapısı nedeniyle zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır.

  Kayısı: Kayısı da zayıflamaya yardımcı bir meyvedir. Bağırsak hareketlerinin düzensizliği sonucunda oluşan kabızlığı gidermeye yardımcıdır. Bağırsak hareketlerini hızlandırır, sindirim sorunlarını çözer. Kilo vermeye yardımcıdır. Cildin yenilenmesini sağlar. Yazın bol miktarda tüketebileceğiniz bu meyve bronzlaşmaya da yardımcıdır.

  Salatalık; İçeriğindeki su miktarının fazlalığı ve yapısındaki lif nedeniyle zayıflamak isteyenlerin gönlünde taht kuran bir besindir.

  Kuşkonmaz; İçerdiği A,C,K vitaminleri, folikasit ve yoğun lif sayesinde çoğu hastalıktan koruduğu ve bağırsaklardaki yararlı bakterilerin oluşumunu artırdığı gibi zayıflatıcı özelliği de bulunmaktadır.

  Greyfurt; Metabolizmayı hızlandırıcı özelliği nedeniyle kilo verilmesini kolaylaştırıyor. Zayıflamak isteyenlerin en çok tüketmesi gereken meyveler arasındadır.

  Kiraz: Diyetlerde tüketilmesinin tavsiye edilmesinin yanısıra ayrıca özellikle detoks programlarında kiraz tüketiminin fazlasıyla yararlı olduğu bilinmektedir. Kayısı gibi kirazında içinde antioksidanlar bulunması diyet listeleri için vazgeçilmez olmasını sağlamaya yetmektedir. Özellikle yoğurt ve kiraz kullanarak hazırlayabileceğiniz meyve karışımları diyetinizin vazgeçilmez bir öğünü olabilir.turkeyarena.net Tatlı ihtiyacınızı bu şekilde karşılamak kısa sürede incelmenize yardımcı olacaktır.

  Elma: Elma diyetlerin en vazgeçilmez parçasıdır. Sağlığımız açısıdan da bir hayli faydalı olan bir meyve olan elma diyetisyenlerinde zayıflamanız için tavsiye ettiği neredeyse tek meyvedir. Özellikle yeşil elma tüketimini tavsiye eden diyetisyenler, yeşil elma içerisinde bulunan enzimler sayesinde toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar, ayrıca vücudun yağ depolamasını engelleyen özelliği sayesinde de kilo alımını engellemektedir.

  Ananas: Ananas meyvesinin yağ yakan meyveler grubundan olduğu iyi bilinir. Ananasın içinde bulunan enzimler vücuttaki bölgesel yağları eritici etkilere sahiptir. Keza ananas gibi papaya ve kiwi de yağ yakıcı etkileri olan tropikal meyvelerdendir. Yağ yakan tropikal meyvelerin en önemli özelliği vücuda alınan aşırı miktardaki şekerin kana karışmasını önlemektir.
   


 2. desayamu Well-Known Member

  tesekkurlerrrrr
   
 3. Aylinn Well-Known Member

  meyveye bayılırım bunları tüketmekte belli bir sınır varmı yoksa sınırsızmı
   

Sayfayı Paylaş