Zararlı Siteleri Önlemenin Yolu!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Söz konusu güvenlik olunca "fazla temkinli" olmak diye bir şey yoktur. Örneğin pek çok internet kullanıcısı güvenilir olduğundan emin olmadığı sitelere girmemeyi tercih ediyor. Çünkü zararlı yazılım içeren bir internet sitesinin sistemlerine ne kadar hasar verebileceğini yakından biliyorlar. Bu bir çözüm ama en iyi çözüm değil. Bitdefender'ın geliştirdiği TrafficLight adlı ücretsiz bir uygulama ziyaret etmek istediğiniz sitelerin güvenli olup olmadığını, siz daha o siteyi ziyaret etmeden önce test ediyor ve güvenlikle ilgili bir sorun olursa sizi önceden uyarıyor.

  Windows kullanıcıları için hazırlanmış TrafficLight programı, MAC ve Linux işletim sistemini tercih edenler için tarayıcı eklentisi olarak geliştirilmiş. Oldukça basit bir kurulum ardından programı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi program siteleri ziyaretinizi trafik ışıkları gibi yönetiyor. Yeşil ışığı gördüğünüz sitelerin güvenli olduğunu ifade eden program, kırmızı ışıkla ise söz konusu siteye girmememizi öneriyor. Sarı ışık ise TrafficLight'ın kararsız kaldığı ve temkinli olmanızı öğütlediği siteleri ifade ediyor.

  TrafficLight'ı Windows işletim sistemi için program olarak veya diğer sistemlerde kullanabileceğiniz tarayıcı eklentisi halinde aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

  İndir
  Traffic Light
   


Sayfayı Paylaş