Yüz Şekline Göre Bıyık Modeli

Konusu 'Erkek Bölümü' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Yüz Şekline Göre Bıyık Modeline Nasıl Karar Verilmeli

  Bıyık bırakmayı seven erkekler ve yeni bırakmayı düşünen beylere bıyık tipleri hakkında ve seçim aşamasında yardımcı olabilecek ip uçları.
  Bıyık modelleri kişinin fiziksel yapısı ile yakından ilişkilidir. Bunun yanında bıyığın çıkış şekline bağlı olarak da modelinizi belirleyebilirsiniz.

  Öncelikle bıyık modelinize karar vermeden önce dudağınız ve yüzünüzün yapısına göre seçim yapmak ilk şarttır.

  Burun ve dudak arası mesafeniz eğer normalse kısa bıyık modellerini tercih edebilirsiniz. Bu mesafe uzunsa bıyık modeliniz de uzun olmalıdır.

  [​IMG]

  Kaytan bıyık: alttan çok az kırpılan, üstten derin olarak alınan ve ağız kenarlarından aşağı doğru biraz sarkık olur, esnaf ve genç bıyığı.

  Pala bıyık: alt dudak kenarından kırpılıp, ama üstten hiç alınmayıp alabildiğine uzatılan ve iyice burularak oluşturulan biçim, yeniçeri bıyığı.

  Burma bıyık: pala bıyıktan daha ince, kendi halinde bırakılan ve parmak uçları ile burulan bıyık, genç yeniçeri bıyığı.

  Pos bıyık: kendi başına bırakılır, alttan parmak uçları ve alt dudağı örtmeyecek biçimde toplanıp ve burulmadan bırakılır.

  Bektaşi bıyığı: pos bıyığa benzemekle birlikte alttan toplanmayan, üst dudak üzerine dökülen, hatta ağıza kadar uzatılan bıyık.

  Ruscuk bıyığı: Ruscuklu Burak Efendi tarafından kullanılmaya başlanıp daha sonra yaygınlaşmıştır.Bıyıkla birlikte alt dudak altındaki tutamıda uzatmayı kapsar.

  Badem bıyık: Yanları burun hizasına kadar traşlanmış, hafif gür,Charlie Chaplin bıyığı.

  Katip bıyık: Üstü traşlanmış oldukça kısa, alt kısmı düzleştirilmiş,yanları dudak kenarları hizasında, karanfil bıyık.

  yüz şekline göre bıyık modeli, yüz şekline uygun bıyık modeli, yüz şekline göre bıyık, yüz şekline göre bıyık modeline, yüz şekline uygun sakal modeli, yüz şekline uygun sakal modeli, bıyık modeli, uygun bıyık modeli, yüze yakışan bıyık modeli.
   


Sayfayı Paylaş