YouTube da virüs salgını!

Konusu 'İnternet' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 13 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  YouTube'da video izlerken dikkat edin, bilgisayarınız virüslerle dolabilir! İşte kanıtı...
  Web 2.0 portalları zararlı dosya dağıtmak için çok elverişli. Güvenlik uzmanı F-Secure YouTube'da bulunan güncel bir örneğe karşı uyarıda bulunuyor.
  Saldırganlar portalın üyesi gibi kendilerini tanıtıp YouTube'a video yüklüyorlar. Videoda mükemmel bir yazılım vaat ediliyor. Asıl zararlı dosyaya yorumlarda veya sağ taraftaki ek bilgi metninde link veriliyor ve dosya genellikle bir One-Klick dosya sunucusunda anonim olarak depolanıyor.

  Ekran görüntümüz güncel bir örneği gösteriyor: Dosya linkini barındıran açıklama kullanıcının tıklama yoluyla dosyayı çalıştıracağını ortaya çıkarıyor. Tuzağı hazırlayan kişi dosyayı indirmeden önce olası problemleri önlemek için sizden koruma yazılımınızı devre dışı bırakmanızı istiyor.

  Çok şey vaat eden, ücretsiz bir yazılıma gözü kapalı tıklayanlar ise hemen zararlı yazılımı sistemlerine bulaştırıyor. Zararlı bilgisayara bulaştığı anda onu sistemden kaldırmak genellikle problemli oluyor. YouTube örneğinin istisnai bir durum olmadığını basit bir Google-Araması gösteriyor.

  chip
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  internet iyide bide şu virusler casus yazılımlar olmasa :(
   
 3. pult Well-Known Member

  Virüs gelmediği bir yer orası kamıştı :)
   
 4. ot-gu Genel Sorumlu

  google sert politikaları ile net dünyasını bir nebze olsun kontrol altında tutuyor, aksi takdirde özellikle Türk internet dünyası virüsden, hack bilgilerinden, warezden, adult sitelerden, kumar sitelerinden geçilmez olurdu...
   

Sayfayı Paylaş