Yosun Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Yosun Yağı Kullanımı ve Yararları

  Yosun bol miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır. Yosun yağı, moss oil Algler büyük çoğunluğu bitkilere benzemesine karşın, bitkiler alemiyle yakın akraba olmayan bir grup sucul bitki grubundan üretilen
  yağdır.

  [​IMG]

  Yosun yağının bilinen faydaları

  Selülite karşı yardımcıdır. Metabolizmanın işleyişini hızlandırıyor. Saç ürünlerinde saç diplerinin güçlenmesini sağlar. Vücudun kendini daha iyi dengede tutmasını sağlar. Değişik mineral içerikleri cildi yumuşatır, temizler, cildin ipeğimsi olmasını sağlar. Magnesium ve Kalsiyum diğer vücut sistemleri için ateşleyici etki sağlar özellikle enzim sistemleri için. Laminaria yosunu ve özel bir ekstre, problemli bölgedeki yağ oluşumunu engeller ve cildi sıkılaştırır. Troid hormonundaki dengesizlikleri engellen maddeleri içeren su yosunu, metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca, B vitamini, kalsiyum ve çinko içeren yosun; deriye, tırnaklara ve saça karşı etkili. A, E vitaminleri ve silenyum gibi mineraller ciltte güçlü anti oksidant etki sağlayarak cilt fonksiyonunu güçlendirir. Çinko yosunda bulunan önemli bir mineraldir, endokrin sistemi için önemli bir biyolojik katalise etki sağlar ve bu sayede cildin dengede kalmasını (akne, vs. gibi sorunların giderilmesini sağlamış olur). İyi bir ısı sistemi altında elementler cilde kolay nüfuz edebildiği için vücuttan toksik ve yağ artıklarının atılmasını, kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. turkeyarena Bu sayede doğal detoksifikasyon (zehir boşaltım yöntemi) sağlamış olur. Yüksek mineral içerik metabolik aktiviteyi ve kan dolaşımını uyarır, besinlerin hücreler tarafından emilimini hızlandırır, toksik ve artık maddelerin atılmasında yardımcı rol oynar.

  Yosun yağı nasıl kullanılır?

  Sorunlu cilt üzerine bir miktar yosun yağı masaj friksiyon tarzında sürülür. Daha sonra yosun yağının üzerine pamuklu bir ürün veya film strech ile kapatılır.4-5 saat kadar bu şekilde durulur, günaşırı uygulanır.

  Gözaltı morluklarında ise pamuk üzerine 3-4 damla koyularak gözaltına sürülür. 2-3 saat kadar bu şekilde bekletilir. Sabah ve akşam uygulanabilir. Selülit, sarkmış deri, gözaltı morlukları beden üzerinde sıkılaştırıcı ve inceltici olarak kilo verdikten sonra ve doğum sonrası oluşan çatlakların tedavi edilmesinde güvenle kullanılabilir.

  Uyarı: Yosun yağı ve faydaları hakkında yapılan araştırma neticesinde sağlığımızı korumak amacıyla hekimlerin görüş ve önerileri olmaksızın kullanılmamalıdır.
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  yosun yağı zayıflatır mı
   
 3. elif Moderator

  Bir çok zayıflama ürününün içinde yosun kullanılıyor. Ayrıca yosunun metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de vardır.
   

Sayfayı Paylaş