Yönetim Fenerbahçe Kolejini Satışa Çıkardı

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 2 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Sarı lacivertli yönetim, Fenerbahçe Koleji’nin işletmesini devretme kararı aldı. Okulu devralmak isteyen eğitim kurumları astronomik rakamlar teklif etti. Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun, teklifine daha sıcak baktığı Denizatı Eğitim Kurumları, 15 yıl için 22.5 milyon TL önerdi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi ise 25 milyon TL vaadetti. Her iki kurum ayrıca yeni yatırımlarla koleji büyütmeyi de taahhüt ediyor. FENERBAHÇE Yönetim Kurulu son derece önemli bir adım atarak, kulübün adını taşıyan kolejin işletmesini devretme kararı aldı.

  Kayışdağı’da bulunan okul için iki eğitim kurumu; Denizatı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi teklif verdi. Denizatı, 15 yıl geçerli anlaşma karşılığında sarı lacivertli kulübe toplam 22.5 milyon TL ödemeyi taahhüt ederken, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 25 milyon TL önerdi. Her iki kurumu ve tekliflerini dikkatle inceleyen Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun, 2.5 milyon TL daha az önermesine rağmen Denizatı’nı tercih edeceği öğrenildi.
  Fenerbahçe Koleji’nin başka bir kuruma devredilmesi projesinin kulüp başkanı Aziz Yıldırım’dan çıktığı belirtildi. Bir süredir okul idaresinin uygulamalarından memnun olmayan Yıldırım’ın, geçtiğimiz haftalarda yapılan bir yönetim kurulu toplantısında, “Koleji devredelim” fikrini ortaya attığı belirtildi. Okulun işletmesini devralacak kurum, kendi ekibini kuracak ve böylelikle Aziz Yıldırım’ın memnun olmadığı bazı isimlerle yollar ayrılacak.

  Fenerbahçe Koleji’ni devralmasına kesin gözüyle bakılan Denizatı Koleji’nin sunduğu teklifin ana hatları şöyle:

  1 Yılda 1.5 milyon TL ödeyecekler
  Fenerbahçe’ye her yıl kulübün belirleyeceği bir tarihte 1.5 milyon TL para ödemesi gerçekleştirilecek. Anlaşmanın geçerli olduğu 15 yılın sonunda bu rakam toplamda 22.5 milyon TL’ye ulaşacak.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş