Yoksa bizler aslımızıda inkar eder duruma geldik..!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. abdulkadir Well-Known Member


  YOKSA BIZLER ASLIMIZIDA INKAR EDER DURUMA GELDIK

  ibn-i Hişâm rahmetullâhi aleyhin Sîretinden:
  Mümin bir kadın, malını satmak için Benû Kaynûka çarşısına gitmişti. Alış-verişini yapmış, fakat bu esnada yorgun düştüğünden dinlenmek, biraz nefes alabilmek için bir kuyumcu dükkanının gölgesine oturmuştu. Orada bulunan Yahudiler mümin kadını, tesettürünü açması için tazyik ettiler. Dükkanın sahibi olan Yahûdi, daha da ileriye giderek kadının eteğini bir yere takıp tesettürünün açılmasına sebep oldu; gülüşüp alay etmeye başladılar. Hâdiseye şâhit olan bir sahâbî, Yahûdinin üzerine yürüdü ve derhal onu oracıkta öldürdü. Bunun üzerine diğer Yahudiler de kılıçlarını çektiler ve o Müslümanı şehit ettiler.

  Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz, mümin bir kadına yapılan bu hakaret ve buna mukabele neticesinde meydana gelen kıtal hâdisesini, savaş sebebi saymıştır.


  Yakın tarihimizden bir misâl:

  Maraşlı Sütçü imam, Müslüman bir hanımın tesettürüne el uzatan iki Fransız askerini öldürmüştür.
  Canını ortaya koymuştur. Kısacası Tarih tekerrürden ibarettir sözünün doğruluğu bu hususta da kendini göstermektedir. Hâdiseler arasında mâhiyet farkı yoktur. Hevâlarını ilah ve şeytanı da dost edinen insanlar, her devirde bulunabilmektedir.
   


Sayfayı Paylaş