Yoğurt Maskesi

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve yagmur tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. yagmur Well-Known Member


  Yoğurt Maskeleri
  Yoğurttan hazırlayacağınız maske cildinizin taze ve temiz bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

  Hazırlanışı
  2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın, yüzünüze sürün ve 20 da­kika etki etmesini bekleyin. Daha sonra yüzünüzü 1 litre suyun içine sıktığınız 1 adet limonla hazırladığınız suyla yıkayın.

  Sivilce ve Akneler için Yoğurt Maskesi
  Limon suyu cildi dezenfekte ederken sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.

  Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Haftada iki defa uygulanmasında da bir mahzur yok.

  Malzemeler
  Bir küçük kase yoğurt ve yarım limonun suyu

  Hazırlanışı
  Yoğurdun içine limonun suyunu ilave ederek iyice karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15-20 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak temizleyin.

  Her cilde uygun yoğurt maskesi:
  Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • 2 tatlı kaşığı bira mayası
  • Yarım çay kaşığı bal

  Uygulama: 1 tatlı kaşığı yoğurdun içine ,2 tatlı kaşığı bira mayası ve yarım çay kaşığı bal ilave ederek pürüzsüz bir hale gelene kadar ezin.

  Elde edilen karışımı yüzünüze ve boynunuza sürdükten sonra etki etmesi için 10 dakika. bekleyin. Cildinizi önce ılık sonra soğuk su ile yıkayın. Ciltteki çok ince çizgileri onarıcı güce sahip asitler içerir. Sonuç pürüzsüz bir cilt. Tüm cilt tipleri için uygundur. Haftada bir tekrarlanmalıdır.turkeyarena.com

  Kırışıklıklara Yoğurt maskesi
  Yaşlanmanın belirtileri olarak kabul edilen kırışıklıklar, cevre faktörlerinin yanında güneş ışınlarına uzun zaman maruz kalan kişilerde daha sıklıkla görülmektedir. Ancak şimdi bu kırışıklardan kurtulmak mümkündür. Evde hazırlayacağınız yoğurt maskesi ile ışıl ışıl bir cilde kavuşacaksınız.

  Malzemeler: Yoğurt, Yaş maya

  Hazırlanışı
  Bu iki karışımı birbirine karıştırın yüzünüze sürün ve dakika bekleyin. Ilık su yardımıyla yüzünüzü temizleyin ayrıca imkanınız varsa sabahları nar çiçeği yağını sürmeniz sıkıntınızın kısa sürede sona ermesine neden olacaktır. Ayrıca mümkün mertebe dışarı çıkarken güneş ışınlarından koruyan kremler sürelim.

  Ciltteki Kahverengi Lekeler İçin Yoğurt Maskesi
  Beyazlatıcı etkisi olan yoğurt, lekelerin rengini açmaya yardımcı olur. Cildinizi ılık suyla yıkayıp kurulayın sonra kalın bir tabaka şeklinde tam yağlı yoğurt sürün. 30 dk. bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Etkisini görmek için bu maskeyi bir kaç ay hergün uygulayın.
   


 2. KaraMelek Well-Known Member

  yoğurt ve limon akneler için gerçekten etkili teşekkürler tarifler için
   

Sayfayı Paylaş