Yoğurt Diyeti İle Zayıflayanlar

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve yaren38_20 tarafından 10 Kasım 2007 başlatılmıştır.

 1. yaren38_20 Well-Known Member


  Yoğurt Diyeti İle Zayıflama
  Yoğurt diyeti ile zayıflama: 5 günde 3 kilo zayıflatan detoks diyet kürü

  Yoğurt diyeti hem hızlı zayıflama sağlayan hem de 5 günde 3 kilo verdiren bir detoks kürü ve zayıflama diyet listesi türüdür. Yoğurdun vücuda ve sağlığa faydaları tüm dünyada kabul edilen bir meseledir. Yoğurdun eski çağlardan beri zehirlenmelere karşı en doğal çözüm olarak kullanıldığı bilinmektedir. Bu arındırıcı ve detoksifiye edici etkisinin yanında yoğur oldukça besleyici ve tedavi edici maddeler de içermektdir. Özellikle hazımı kolaylaştıran ve düşük kalori ihtiva etmesi nedeniyle kolay bir zayıflama sağlayan besindir. Yoğurt diyeti ise yoğurdun kilo verme özelliklerini zayıflatan bir diyet ile yoğurulması olarak izah edebiliriz.

  Yoğurt diyetinin faydaları
  Yoğurt diyeti sayesinde vücudumuzda biriken aşırı miktardaki su atılacak ve yoğurdun yağ yakıcı kilo verdirici özelliği nedeniyle hızlı bir zayıflama sürecini bizlere yaşatacaktır. Yoğurt diyetiboyunca kullanacağınız yoğurdun yağsız ve sulu süzülmemiş yoğurt olmasına özen göstermeliyiz. Yoğurt ve taze mevsim meyveleri kokteyli, diyetin detoks etkisini artıracaktır. Yoğurdun suyunu süzmeden yememiz yoğurt diyeti’nin bir gereksinimidir. Diğer yandan yoğurt diyeti boyunca günde 2 – 2.5 litre su içmek gerekecektir.

  Yoğurt diyeti ile kaç kilo verilir – kaç kilo verdirir

  Yoğurt diyeti ile 5 günde ortalama 2 ile 4 kilo arası zayıflama sağlanabilmektedir.

  yoğurt diyeti nasıl yapılır
  Yoğurt diyeti uygulanırken çok geniş bir çeşitlilikte sebze ve meyve takviyesi yapmak mümkündür. Ancak karbonhidralı tatlılar ve alkol gibi kalorili içeceklerden uzak durmak gerekiyor. Zatenyoğurt diyeti kadınlar kulübü yorumları da genelde karbonhidrat alımını kesenlerde 3-4 kilo verildiğini ortaya koyuyor.

  5 günde 3 kilo zayıflatan Yoğurt diyeti diyet menüsü:

  5 günde 3 kilo zayıflatan Yoğurt diyeti 1.Gün
  Kahvaltıdan önce 1 bardak su

  Sabah Kahvaltısı
  1 fincan şekersiz çay
  300 gr. yağsız yoğurt

  Öğle Yemeği
  1 kase sebze çorbası
  4 yemek kaşığı etli sebze yemeği
  300 gr. yağsız yoğurt
  250 gram karpuz
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  yoğurt karındaki yağlarıda eritiyormuş denemekte yarar var
   

Sayfayı Paylaş