Yıldırım Demirören Suçladı, Ortalık Karıştı

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in bugün Lig TV'de yaptığı açıklamalar Siyah Beyazlı camida büyük yankı uyandırdı. Başkan Demirören kendisine, Beşiktaş'a ve Türk futboluna ilişkin sorulara cevap verdiği yayında, Siyah Beyazlı yönetim kurulunu da eleştirdi.

  [​IMG]
  31 Ocak 2010'da yapılan seçimde kendisinin oluşturduğu yönetim kurulundan bazı isimlerin 3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddiaları soruşturması kapsamında yaşanan süreçte kendisi eleştirdiğini belirtmiş şunları söylemişti.

  "Artık gerçekleri konuşma zamanı geldi. Yönetim kurulundaki bazı arkadaşlarım ve camiadaki bazı isimler cezaevinde bulunan arkaf-daşlarımı bana karşı kullanmaya başladılar. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Artık herkes haddini bilecek. Oturduğu yerde oturacak. Bu isim benim ikinci başkanım dahi olsa ya istifa edecekler, ya görevlerini yapacaklar".

  KEÇELİ'DEN DEMİRÖREN'E:"SAYIN BAŞKAN BENİMLE İLGİLİ BİR SIKINTINIZ VARSA AÇIK AÇIK VE DİREK OLARAK BANA SÖYLEYİN"
  Başkan Demirören'in bu açıklamalarından sonra Beşiktaş ikinci başkanı Metin Keçeli'nin, yapılan açıklamadan rahatsızlığını Yıldırım Demirören'e ilettiği öğrenildi. Keçeli'nin Demirören'e yine yönetim kurulundan başka bir yönetici aracılığı ile haber gönderdiği ve "Başkan ne demek istiyor tam anlayamadım. Eğer benimle ilgili bir sıkıntısı varsa bana sölesin. Ben başkandan en geç iki gün içinde bir cevap bekliyorum".

  Keçeli'nin ayrıca kesinlikle istifa etmek gibi bir düşüncesi olmadığı da öğrenilirken, Başkan Demirören'in yaptığı açıklama ile ilgili kendisine daha net bilgi vermemesi halinde basın toplantısı düzenleyeceği, yönetim içinde yaşanan sıkıntıları dile getireceği kaydedildi.

  BAŞKAN DEMİRÖREN'İN BİR DİĞER SIKINTISININ DA, SERDAL ADALI'NIN 2013 YILINDAKİ SEÇİMLERDE BAŞKANLIĞA ADAYLIĞINI KOYMA İHTİMALİ OLDUĞU KAYDEDİLDİ

  BAŞKAN YILDIRIM DEMİRÖREN; METİN KEÇELİ'Yİ TEHDİT OLARAK MI GÖRÜYOR?
  Öte yandan Siyah Beyazlı camida başkan Demirören'in açıklamaları farklı bir açıdan da değerlendirildi.

  Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 14 Temmuz'dan bu yana cezaevinde bulunan kulübün asbaşkanı Serdal Adalı'nın tahliye olması sonrasında 2013'de yapılacak olan başkanlık seçimlerinde aday olma ihtimalinin kulislerde konuşulmasının Demirören'i rahatsız ettiği belirtiliyor. Adalı'nın böyle bir düşüncesi olduğu tam olarak bilinmezken, Metin Keçeli ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın Serdal Adalı adına camiada 2013 yılındaki seçim için çalışma yaptığı izleniminin Demirören'i rahatsız ettiği kaydediliyor.
   


Sayfayı Paylaş