Yılbaşında Neler Yapılır?

Konusu 'Özel Günler' forumundadır ve yagmur tarafından 18 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. yagmur Well-Known Member


  Yılbaşında Neler Yapılır?
  Yılbaşı öncesinde çoğumuz tatlı bir telaşa kapılırız. Yeni yılda arkadaşlarla, aile ile ya da sevgilinizle baş başa geçirecek olmanın verdiği heyecan günlük hayatımıza yansımaya, aklımızı sürekli meşgul etmeye başlar. Yeni Yıl’ın isteklerimizi yerine getireceğini ve mucize dediğimiz şeylerin gerçekleşeceğini umarak geçiririz günlerimizi...

  Yeni yıl ile ilgili planı olanlar alışveriş, sohbetler ve hediyelerle meşgul olurken, henüz plan yapmamış olanlar ve hatta birlikte geçirebileceği bir arkadaşı bile olmayanlar ise, atlatılamaz gibi görünen bir karamsarlığa kapılırlar. Arkadaş ortamlarından, dolayısıyla da yılbaşı planlarıyla ilgili konuşmalardan ve sorulardan uzakta depresyon halinde o günün gelip bir an önce geçmesini isterler.

  Peki, bir yılın sona erip değişikliklerle ve sürprizlerle dolu yeni bir yıla yaklaştığımız şu günlerde umutsuzluk içerisinde vakit harcamak ve sorun yokmuş gibi davranmak bizi iyi hissettirir mi?

  Belki 31 Aralık’a kadar evet. Yılbaşı gecesinde eğlenebilmek için mutlaka bir partnere ya da arkadaşlara mı ihtiyaç vardır?

  Kesinlikle hayır. İhtiyacınız olan tek şey önyargılarınızı yıkmak. Bunu nasıl başarabileceğiniz hakkında bir fikriniz yoksa sizin için hazırladığımız önerilere bir göz gezdirin. Yılbaşında yalnız olmanın da en az arkadaşlarla olmak kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

  NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN!
  Yılbaşında yapacak planınız olsaydı, ne tür bir aktiviteden hoşlanacağınızı düşünün. Evde film izlemek mi, bir konser ya da partiye katılmak mı yoksa sokağa çıkıp yeni yıla girerken insanların arasına karışmak mı sizi daha mutlu ederdi?

  Tercihiniz film izlemekten yanaysa, bu esnada yemekten hoşlanacağınız şeyler tercih edin. Sizi uyumaya itecek ağır yiyeceklerden kaçının. “Yalnızım” duygusunu körükleyecek türdeki içkilerden de uzak durun. Tüm yılın yorgunluğunu unutturacak bir film izlemek ve bu hazzı yaşamak sizi evden dışarıya adım atmaya teşvik edecek ve bu karamsarlıktan kurtulmanızı sağlayacaktır.

  ETRAFINIZDA YENİ YÜZLER OLSUN!
  Yılbaşı arifesinde işe ya da okula giderken her yanda parti ve konser ilanları görmek mümkündür. İzlemekten hoşlanacağınız bir konser veya tanımadığınız kişilerin bulunduğu bir partiye gitmenin ne kadar heyecanlı olduğunu düşünün.

  Yakın dostlarla geçirilecek bir yılbaşı elbette akıllarda kalacaktır. Ancak bu seneye kadar zaten genelde yaptığınız da bu değil miydi? Bu sefer değişik bir şey yapın. Size en uygun olduğunu düşündüğünüz parti için bir bilet alın. Orada sizin gibi yalnız gelen ya da mecburen sürekli görüştüğü insanlarla eğlenmek durumunda kalan birileri mutlaka olacaktır.

  Herkesin rahatça eğlendiği ve geride kalan yılın endişelerinden uzak bir şekilde hoş arkadaşlıklar kurabileceğinizi düşünün. Sizi hiç tanımayan ve sizin de hiç tanımadığınız, sorunlarını bilmediğiniz ve bu sayede anın tadını çıkarabileceğiniz bir eğlenceden neden kaçıyorsunuz?

  Elbette etrafınızda göreceğiniz yeni yüzler, sizin her zamanki klişelerden uzak bir yılbaşı geçirmeniz için mükemmel bir fikir.turkeyarena.net Tek yapmanız gereken, hayatı güzel kılan şeylerin yenilikler olduğunu görmek ve buna uygun hareket edecek gücü kendiniz de bulmaktır. Bu da evde oturup zamanın ilerlemesini beklemekten daha zor değildir.

  ALIŞVERİŞ YAPMAK SİZİ KENDİNİZE GETİRECEK!
  Her zaman zor olan ve olacak bir şey varsa o da hediye seçmektir. Hem bütçemize uygun hem de karşımızdakini şaşırtacak bir hediye bulmak pek de kolay değildir. Fakat yalnız geçireceğiniz bu yılbaşında sizden hediye bekleyecek kimse olmayacağı için, hediye almak zorunda da kalmayacaksınız. Bu kez sadece kendiniz için alışveriş yapın.

  Bir günü alışverişe ayırın ve uzun zamandır beğendiğiniz ancak ihtiyacınız olmadığı için almadığınız bir elbise, ayakkabı ya da herhangi bir kıyafet varsa onu gidin ve alın. Artık ihtiyacınız var; çünkü dolabınızda yılbaşında giyeceğiniz yeni bir şey yok. Bu sizin yılbaşı hediyeniz olacak.

  Herkes tarafından bilinen bir söz vardır. “Yeni yıla nasıl girersen o yıl öyle geçer”.

  Kulağınıza çok tanıdık gelse de durup düşündüğünüzde altında yatan gerçeği göreceksiniz. 1 Ocak itibariyle başlayacak ve muhtemelen bir ay süresince devam edecek yılbaşı değerlendirmelerinde aslında herkesin özlemini duyduğu heyecanlı ve eğlenceli bir yılbaşı geçirmek sizin elinizde.

  Geçen yılın tüm olumsuzluklarını üzerinizden atmak ve size onları hatırlatacak hiçbir kimse ya da olayın olmayacağı bir yılbaşı, işteki performansınızı ve özellikle de hayata bakış açınızı değiştirecek bir yenilik olacak.
   


 2. Ayşe Melek Well-Known Member

  teşekkürler en iyisi alışveriş yapmak
   
 3. Misafir Guest

  Hediye işi ne olacak peki ?

  Ben erkek arkadaşıma üzerinde yılın en iyi sevgilisi yazan bir oscar almak istiyorum sizce nasıl ??
   
 4. EmRe Well-Known Member

  Bu aradada bu oscarlar moda ama ben sevmiyorum. Kişinin kullanabileceği bir hediye herzaman daha iyidir.
   

Sayfayı Paylaş