Yılbaşı Canavarı 'Grinch'

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. EjjeNNa Administrator


  Yılbaşı Canavarı 'Grinch'

  [​IMG]

  Dr. Seuss tarafından Ekim 1957'de yazılmış bir hikayedir. Grinch özellikle yılbaşı zamanında çocuklar tarafından anlatılan en önemli canavar hikayesi olarak bilinir.

  Bu hikayeye göre, bir zamanlar "Who-ville" kasabasında "Who" insanları yaşıyordu ve bu insanlar yılbaşı kutlamalarını çok seviyorlardı. İçlerinde sadece kötü kalpli Grinch, Who-ville'nin tatil kutlamalarından ve özellikle yılbaşı ve yılbaşı zamanından nefret ederdi. Kimse bunun nedenini bilmezdi.

  Yılbaşı arifesinde somurtkan suratıyla mağarasından kasabadaki şenlikleri izlerken, Grinch'in aklına bir fikir geldi. Yılbaşı kutlamaları durdurulmalıydı ve bunun için bütün hediyeleri çalmalıydı. O gece noel baba kılığına girerek ve köpeği Max'i de geyik kılığına sokarak kasabaya indi. Bütün kasaba halkı uyuduktan sonra Grinch evlerin bacalarından tek tek girip evdeki bütün hediye paketlerini, oyuncakları, yılbaşı dekorasyonlarını ve yemeklerini çaldı.

  Ertesi sabah Grinch kasabadan gelecek sesleri duymak için sabırsızlanıyordu ama tahmin ettiği gibi olmadı. Bütün Who-ville insanları hediyeleri olmamasına rağmen karın üstünde el ele tutuşmuş şarkı söylüyorlardı. Grinch çok şaşırmıştı ve daha önce hiç düşünmediği birşey aklına gelmişti. Belki yılbaşı bir sadece insanların birbirine hediye alması anlamına gelmiyordu. Belki yılbaşı daha çok şeyi ifade ediyordu. Kalbinin sızladığını farkeden Grinch bütün oyuncakları ve hediyeleri kasabaya geri getirdi. O günden sonra Grinch'in kötü kalbi iyilikle doldu.

  Yılbaşı zamanı çocuklar hediyelerinin çalınacağını düşünerek bu hikayeyle birbirlerini korkuturlar.
   


Sayfayı Paylaş