Yeşil Yüz Cichlid-Aulonocara Saulosi, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Yeşil Yüz Cichlid
  Bilimsel Adı: Aulonocara Saulosi
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Barışçıl-Kendi türlerine agresif
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
  Kendi Türlerine Davranışı: Barışçıl
  Zorluk Seviyesi: 2
  Maksimum Boy: 11 cm
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha renklidir.Erkeklerde vücut renginin büyük bölümünü lacivert oluşturur.Kafa boyun bögesi yeşilimtrak sarı renktedir.Dişiler ise kahverengi renklidir.
  Bakım:
  -- Bakımı kolaydır.Doğal hayatlarında böcekler ve kabuklular ile beslenir.Ticari olarak, granül yemler ve pul yemlerle beslenmelidir.Diyet takviyesi olarak Dondurulmuş canlı gıdalar tavsiye edilir.Beslenmede tubifex solucandan kaçınmalıdır.Renginin korunması açısından, yem kalitesine dikkat edilmelidir.Ancak erkekler , dişilere karşı agresiftir.Dişiler genelde saklanır.Bu yüzden, bir erkeğe en az 3 dişi gelecek şekilde bir tank planlanmalıdır.Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır.Ancak yüzebileceği geniş alanlar bırakılması gerekir.
  -- Isıya karşı toleranslı bir balıktır.Sert alkalinli su gerekir.Akvaryumda mercan kırığı çakıl tercih edilmeli ve ph düşürücü ağaç kütüğü gibi nesleler akvaryumdan kaldırılmalıdır. turkeyarena.net
  -- Yanına seçilecek cichlid türlerininde barışçı olması gerekir.Özellikle mbuna türü malawi cichlidlerle birarada bulundurulmamalıdır.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır.Çiftleşme döneminde, erkeklek balık, dişilerin çekmek amacıyla tüm rengini sergiler.Üretim tankı, dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.1 erkek için, dişilerin yıpranmaması için, en az 3 dişi balık üreme tankına koyulmalıdır.Olgun bir dişi 25-30 yumurtlama gerçekleştirir.Yumurtalardan yaklaşık 21 gün sonra yavru balıklar çıkar.
  Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş