Yeşil Kahve Çekirdeğinin Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Yeşil Kahve Çekirdeğinin Faydaları
  Kafein maddesinin doğal deposu olan yeşil kahve metabolizma hızlandıran etkilere sahip olduğu için yarım saat içinde beyin faaliyetlerini hızlandırmaktadır.

  Yeşil kahvede bulunan kafein maddesinin metabolizma artırıcı etkisi 3 ile 5 saat arasında değişmekte halsizlik ve yorgunluğu da önlemektedir.
  Yeşil kahvenin faydaları ise işlenmemiş ve kavrulmamış olduğundan dolayı antioksidan maddeler bakımından daha zengindir. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır

  Vücuttaki yağ moleküllerini parçalar, vücudun bağışıklık sistemini korur. İki yönden de yeşil kahve zayıflama sağlayan yeşil kahve metabolizmayı hızlandırarak vücudun kalori harcamasına sebep olur, bir diğeri ise yeşil çay yaprağına göre 3 kat fazla antioksidan içerdiği için daha hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır.

  Yeşil kahve diğer kahveler gibi kavrulmadığı için diğer kahvelere göre daha çok antioksidan içermektedir. Yeşil kahvede bulunan antioksidanlar yağ hücrelerini parçalar.

  Yeşil çayda zayıflama çaylarının arasındadır. Ama yeşil kahve yeşil çaya göre 3 kat daha fazla antioksidan içermektedir. Fakat yeşil kahve içildiği zaman 2-2,5 litre su tüketmelidir. Çünkü Yeşil kahve vücuttaki suyu emmektedir.
   


Sayfayı Paylaş