Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir

Konusu 'Cilt Bakımı' forumundadır ve EmRe tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Yeşil Çayın Cilde Faydaları Nelerdir
  Yeşil çay bitkisini cildinize uyguladığınızda, farkı hemen göreceksiniz. Yeşil çayın sahip olduğu bileşenlerden biri, yaşlanma geciktirici bir özüttür. Bu doğal özütü ciltlerine uygulayanlar, genç ve sağlıklı bir görünüme ulaşırlar.

  Bu mucizevi çay kendine has özel bir antioksidana sahiptir. Bu antioksidan cildimizdeki zarar görmüş hücreleri temizleyerek, kırışıklıklara ve lekelere neden olan durumları engeller.

  Yeşil çayın cildimiz üzerindeki faydaları yalnızca yaşlanma geciktirici özelliklerle sınırlı değildir. Örneğin, yeşil çayı doğal bir güneş kremi olarak da kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz ultraviyole ışınlara maruz kaldıysa, bu durum hücreler arasında oksidasyona ve dolayısıyla cildinizin sarkmasına neden olur.

  Zaman içinde, cildinizin bağışıklık sistemi daha yavaş çalışmaya başlar ve güneş ışınları nedeniyle cildinizde kırışıklıklar oluşmaya başlar.

  Diğer taraftan, güneş koruyucusu olarak kullanıldığında, yeşil çay bu hasarı azaltabilir ya da bütünüyle ortadan kaldırabilir. Yeşil çayın etkilediği cilt hücreleri güç kazanarak, güneşe karşı cildinizi çok daha etkin bir şekilde korur.

  Elbette, yeşil çay daha derin ve ciddi problemlere karşı da etkilidir.

  Yeşil çay, ciltte yumru oluşumu, sedef hastalığı ve akne rozasea gibi cilt rahatsızlıklarına karşı da etki gösterir. Birçok insanın ortak sorunlarından biri olan akne, cilde yeşil çay özütü uygulanmasıyla engellenebilir.

  Leke ve kırışıklıkların olmadığı daha genç bir cilt için, neden yeşil çay gibi doğal bir korunma yolunu seçmiyorsunuz?
  Cildi her açıdan koruyan yeşil çay, yüzünüzün ve vücudunuzun daha genç, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüm taşımasını sağlar.
   


Sayfayı Paylaş