Yer Fıstığı Kaç Kalori, Yer Fıstığı Besin Değeri

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Yer Fıstığı İçindeki Vitaminler

  1 Avuç Yerfıstığı 225
  kcal (40 gr)

  Protein, yağ ve E vitamini açısından zengin bir besin olan fıstıkta B grubu vitaminler ile fosfor, magnezyum, potasyum, sodyum ve kalsiyum mineralleri de bulunur.

  Yer fıstığı, cinsel gücü arttırır. Öğrenmeyi kolaylaştırır. Kalp sağlığına iyi gelir. Bağışıklık sistemini destekler. Yerfıstığı yağı kabızlığa iyi gelir. Zihinsel ve bedensel yorgunluğu giderir. Yerfıstığı vücuda enerji ve kuvvet verir. Kasların ve kemiklerin güçlenmesini sağlar. Kandaki şeker oranını ayarladığı için şeker hastalarına faydalıdır. turkeyarena Gastrit, mide yanması ve ekşimesi şikâyetlerini azaltır. Kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıkları riskini azaltır. Başta Meme, prostat ve kalın bağırsak kanseri olmak üzere kansere karşı koruyucudur.

  Fıstık (Yer fıstığı) Nasıl Kullanılır? Fıstık genellikle çerez olarak ya da tatlılara ayrı bir lezzet katmak için kullanılır. Ayrıca, fıstıktan elde edilen fıstık yağı da kullanılmaktadır. Fıstık içini, üzerini kaplayan zarı ile birlikte yemek daha faydalıdır.
   


Sayfayı Paylaş