Yeni Yüzle Yeni Yıla Merhaba Yazı

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 4 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Dünden yarına her şey değişiyor. “Değişmeyen tek şeyin değişim” olduğu bilgisi, bizleri değişimin zorunluluğu, değişime karşı direnmenin anlamsızlığı konusunda uyarıyor.
  “Her gün yeniden doğarız/ bizden kim usanası” diyor, Yunus Emre…

  “Her gün bir yerden dönmek ne iyi/ her gün bir yere konmak ne güzel/ bulanmadan donmadan akmak ne âlâ/ dünle beraber gitti cancağızım/ ne kadar söz varsa düne ait/ şimdi yeni şeyler söylemek lazım” diyor, büyük Mevlâna’da…

  Herakletios ise, “Her şey akar; hiçbir şey aynı kalmaz. Aynı ırmağa iki kez giremezsiniz, çünkü üzerine her zaman yeni sular akar. Tüm şeyler değişir, hiçbir şey değişmeksizin kalamaz. Evrenin itici gücü değişimdir.” diyor.

  Evet, her şey değişiyor, dönüşüyor, gelişiyor. Önemli olan, durmaksızın akıp giden zaman içerisinde çevremizde olup biten bu değişimin ruhunu, gizli güçlerini, yönelimlerini doğru okuyabilmek, anlayabilmek, kavrayabilmek ve değişimin edilgen bir nesnesi olmak yerine etken bir öznesi olmayı seçmektir. Belirlenen değil belirleyen, değiştirilen değil değiştiren olmak... Her dem yeni kalmak… Her gün bir önceki günden daha dolu, daha ilerde olmak... Yeni yılın siz ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.
   


Sayfayı Paylaş