Yeni Volvo S60 ı görmeden çizdi

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni Volvo S60'ı 'görmeden' çizdi
  Görme engelli Türk Ressam Eşref Armağan'ın, henüz piyasaya çıkmayan Volvo S60'ın biçimi hakkındaki izlenimlerini tabloya aktarmaya başladığı ve resmin, internette yayımlandığı bildirildi.

  [​IMG]

  Doğuştan görme engelli olmasına rağmen dokunduğu objelerin resmini çizebilen Eşref Armağan, henüz resmi tanıtımı yapılmayan Volvo S60'ın seri üretim versiyonunu 'gören' ilk Türk oldu. Volvo'dan yapılan yazılı açıklamada, görme engelli Türk ressam Eşref Armağan'ın, Volvo Cars'ın İsveç'teki fabrikasına davet edildiği ve yeni Volvo S60'ın henüz sır olarak saklanan biçimi hakkındaki izlenimlerinin resmini yapmaya başladığı belirtildi. Önümüzdeki yıl yollara çıkacak olan Volvo S60'a dokunarak çizimini yapan Armağan, "Bunun benden istenmesi benim için onur verici bir şey ve bunu sanatçılık yeteneğimin tasdiki olarak görüyorum" dedi. Eşref Armağan'ın, çizdiği objenin biçimini tanımlamak için ellerini ve diğer duyularını kullandığının altı çizilen açıklamada, Armağan'ın birçok bilimsel araştırma projesinde yer aldığı kaydedildi.

  CENEVRE'DE TANITILACAK
  İsveç'in Göteborg şehrindeki Volvo Cars Canlı İletişim ve Sosyal Medya Direktörü Lukas Dohle ise otomobilin gelecek yıl gerçekleştirilecek Cenevre Otomobil Fuarı'na kadar lanse edilmeyeceğini ve kendileri için en etkili yolun, Eşref Armağan ile birlikte çalışıp, onun model hakkındaki yorumunu almak olduğunu vurguladı. Volvo Cars Tasarım Direktörü Peter Horbury ise, Volvo S60'ın tasarımının önceki Volvo'ların hepsinden daha dinamik ve sanatsal hatlara sahip olduğunu, adeta duyulara hitap ettiğini bildirdi. 19 Ekim'de konuya ilişkin ilk kısa filmin, dünya çapında 400 blogda yayınlanmaya başladığı ve aracın bir anlığına görünen çizgilerinin ilk kez sunulduğu kaydedildi. Volvo'nun Facebook'taki sayfasında yayınladığı videonun dışında, önümüzdeki dönemde Armağan'ın aracın özel detaylarını çizebileceği ifade edildi.
  27.10.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş