Yeni Volkswagen pick-up ın ismi Amarok olarak belirlendi.

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni Volkswagen pick-up'ın ismi Amarok olarak belirlendi.
  Kurt anlamına gelen "Amarok" Kanada'nın kuzeyi ve Grönland'da yaşayan Eskimolar'ın (Inuit) dilinden alındı. Eskimo halklarından olan Inuitler kurdu vahşi doğanın kralı olarak kabul ediyor. Amarok gücü, sağlamlığı, dayanıklılığı ve üstünlüğüyle etkileyici bir figür. Volkswagen Grubu'nun büyüme stratejisinde önemli bir bileşeni oluşturan Amarok aynı zamanda Volkswagen için yeni bir araç sınıfına giriş anlamına geliyor.

  [​IMG]

  Tamamen yeni olan Volkswagen Amarok, dört tekerlekten çekişe sahip çift kabinli bir pick-up olarak pazara sunulmaya başlanacak. Araç sadece gelişmiş ve sağlam mühendislik özelliklerini değil, aynı zamanda verimli motorları ve güncel VW tasarımının izlerini de taşıyor. Motorda gelecek neslin iddialı bir ürünü olması beklenen common rail turbo dizel enjeksiyon (TDI) sistemi kullanılacak. Amarok'un yakıt tüketimi ve egzoz atıkları değerlerininse pick-up kategorisindeki en iyi değerleri oluşturacağı belirtiliyor. Amarok'un önce 2010 yılında Güney Amerika'da, ardından Avrupa ve Afrika ile Avustralya'da satışa sunulması planlanıyor.

  Volkswagen Ticari Araç CEO'su Stephan Schaller, Amarok ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bu isim bu sınıfta standartları yükseltecek pick-up aracımızın özelliklerine tam olarak uyuyor. Amarok, markamızı daha da uluslararası bir boyuta yükseltiyor. Volkswagen Ticari Araç, bütün grubun büyümesinde son derece önemli olan ve küresel model ailemizde mantıklı stratejik bir genişlemeyi oluşturan bu aracı geliştirmekten, üretmekten ve satmaktan gurur duyuyor." diyor.
  09.06.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş