Yeni Toyota Prius’a

Konusu 'Toyota' forumundadır ve OrKuN tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni Toyota Prius, 2009 Euro NCAP testlerinden, en yüksek güvenlik derecesi olan 5 yıldız aldı.
  Euro NCAP’ten 5 Yıldız
  Toplamda %83 puana ulaşan Yeni Prius, Toyota’nın yeni nesil Avensis ve IQ modellerinin ardından 5 yıldız almaya hak kazanan 3. Toyota modeli oldu.
  Yeni Prius, 2004 yılında Euro NCAP’ten 5 yıldız alan bir önceki neslinin güvenlik özelliklerini taşıyor. Üst üste gelen bu başarı, Toyota’nın çevreci, dinamik ve güvenlik odaklı araç geliştirme alanındaki mühendislik yeteneklerini ortaya koyuyor.

  [​IMG]

  Geliştirilmiş aktif, pasif ve yaya güvenliği donanımları ile yaratılan Yeni Prius, çarpışmalara karşı etkili gövdesi, 7 hava yastığı ve aktif kafalıklar ile birlikte sunuluyor. Fren Asistanı (BA), Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (TRC) ve Direksiyon Destekli Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC+) içeren Elektronik Kontrollü Fren Sistemi (ECB) ile donatılan Yeni Prius’ta Mesafe Kontrollü Hız Sabitleyici Sistem (ACC) de dahil çarpışma öncesi güvenlik sistemleri (PCS) de sunuluyor.
  Avrupa’da lansmanı yapılmakta olan ve haziran ayından bu yana toplam 17.000’in üzerinde sipariş alan Yeni Prius’un, yüksek satış rakamlarına ulaşacağı tahmin ediliyor.
  27.08.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş