Yeni Subaru Legacy Euro NCAP’tan beş yıldız aldı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  2010 model yeni Legacy 2.0 , Euro NCAP güvenlik testlerinden beş yıldız aldı. Dört farklı darbe testi ile sınanan Yeni Subaru Legacy, üstün teknolojik donanımı sayesinde çarpışma durumunda sürücü ve yayaları maksimum oranda koruyor.

  Direksiyon başında sürüş keyfi, konfor ve üstün güvenlik arayan sürücülerin tüm isteklerine cevap verecek özelliklerle donatılan Subaru’nun Yeni Legacy modeli Euro NCAP Güvenlik testlerinden alınabilecek en yüksek 5 yıldızlı notu aldı. Yenilenen Legacy’de yolcu kabinini tavandan kapılara, sütunlara ve zemine kadar her alanda güçlendiren ‘halka biçimindeki takviye şasileri’ sayesinde aracın çarpma anında güvenliği maksimuma çıkıyor.

  Enstitünün belirlediği kriterlere göre bir aracın bütün bu çarpışma testlerinden en üst düzeyde sonuçlar alması ve VDC (Araç Dinamikleri Kontrol Sistemi) - Elektronik Araç Yol Tutuş Sistemi gibi gelişmiş güvenlik özellikleri ile donatılmış olması gerekiyor. Yeni Legacy’nin güvenilirliği ‘Yetişkin Koruması’, ‘Çocuk Koruması’, ‘Yaya Koruması’ ve ‘Güvenlik Destekleri’ olarak belirlenen dört farklı darbe testi ile sınandı. Yeni Subaru Legacy, üstün teknolojik donanımı sayesinde çarpışma durumunda sürücü ve yayaları maksimum oranda koruyor.

  Subaru sadece pasif güvenliğe değil, aktif güvenliğe de önem veriyor. Subaru’nun diğer modellerinde de standart olarak VDC ile yan ve perde hava yastıkları bulunuyor. Yeni Legacy’de, diğer tüm Subaru modellerinde olduğu gibi, Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak bulunuyor. Subaru’da bulunan tüm bu nitelikler Subaru kullanıcılarına güven veriyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşit olarak dağıtarak üstün yol tutuş ve güvenlik sunarken yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, sessiz ve titreşimsiz çalışarak güçlü performans ve kusursuz denge sağlıyor.

  Euro NCAP: Pazara yeni sunulan otomobillerin tasarım ve teknik yapı açısından güvenlik performanslarını, çarpışma testleri ile denetleyen, bağımsız güvenlik kuruluşu.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  03.09.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş