Yeni Peugeot 308 CC Türkiye de

Konusu 'Peugeot' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  yeni Peugeot 308 CC,
  hem coupe hem de cabriolet konfigürasyonda son derece akıcı stili ile dikkat çekiyor. 2000-2008 yılları arasında 650 bin adetten fazla satış gerçekleştirdiği 206 CC, 207 CC ve 307 CC modelleri ile Peugeot, coupe cabriolet pazarında dünya liderliğini elinde bulunduruyor. Bu başarı doğrultusunda tasarlanan 3 308 CC’nin kusursuz hatları, büyüleyici ışık oyunları yaratan formlarla vurgulanıyor. Öncelikle yolcularının keyfi için düşünülmüş olan 308 CC, günlük yaşamda da otomobil kullanımını keyifli hale getiriyor.

  [​IMG]

  Özgün karakterli, güçlü, güvenli ve dinamik 308 CC, dört mevsim cabriolet zevkini yaşatan ve dört koltuklu cabriolet segmentinde ilk defa sunulan Airwave Neck Heating System (boyun ısıtıcı sistem) ile farklılaşıyor. EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek not olan 5 yıldız alan 308 CC de ESP ve otomatik takla barları (güvenlik barları), yine segmentinde bir ilk olan ön koltuklara entegre kafa hava yastıkları ile beraber standart olarak sunuluyor.

  Bir cabriolet araçta olması gereken tüm sürüş dinamiklerini en mükemmel şekilde barındıran 308 CC, tüm yolcularına titreşimsiz, dengeli, rüzgar korumalı üstün bir sürüş ve akustik konfor sağlıyor. 308 CC, geniş iç hacmi, benzersiz iç mekan tasarımı, cömert diz ve dirsek mesafesi sunan 4 koltuklu oturma düzeni, kaliteli malzeme ve işçilik kullanımı ile her mevsim cabriolet zevkini ulaşılabilir hale getiriyor. Haziran ayında, ÖTV avantajı kapsamında Türkiye pazarına sunulan 308 CC’nin 1.6 THP 140 bg motor ile donatılmış otomatik şanzımanlı ve zengin donanımlı Feline versiyonu 57 bin 990 TL’lik özel fiyatı ile dikkat çekiyor. 1.6 VTi 120 bg manuel vitesli versiyonun ise önümüzdeki günlerde Türkiye pazarına sunulması planlanıyor.

  Güçlü karakterli estetik


  Kromajlı bir çıta otomobilin ince uzun profilini daha da belirginleştiriyor. 308 CC, gündüz ve gece orijinal bir imza oluşturan kırmızı ışık perdesi teknolojisinin kullanıldığı göz alıcı kırmızı LED’li stop lambaları ve kaslı yapısıyla fark ediliyor. İç mekanda otomobilin güçlü ve özgün kişiliği hissediliyor. Özgün kabin tasarımı hatchback versiyondan ayırt ediliyor ve “Grand Tourisme” sınıfına ait prestijli coupe modeller dünyasını yansıtıyor. Entegre koltuk başlıklarıyla ön koltuklar, Airwave Neck Heating System’den yayılan sıcak havanın geçmesi için bir bölüm içeriyor. Bu özgün tasarımın tekrarlandığı arka koltuklar da bir cabriolet için şaşırtıcı genişlikte bir oturma alanı sunuyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  05.06.2009, Cuma
   


Sayfayı Paylaş