Yeni Mazda6 Haziranda Türkiyede

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Mazda’nın Sedan sınıfındaki temsilcisi Mazda6, 79 bin TL’lik fiyat etiketiyle Haziran’da Türkiye’de satışa sunulacak. Yeni Mazda6’da DISI tipi 2.0 litrelik motor görev yapacak. 193 Nm tork sunan yeni 6 serisi toplamda 155 beygir güç üretecek. 5 ileri activematic şanzımanı otomatik ve manuel olarak opsiyonel olarak sunulacak.

  [​IMG]

  Basın toplantısında söz alan Mazda Motor Avrupa CFO ve Finans Başkan Yardımcısı Matthew Tomilo: “Piyasadaki zor koşullara rağmen Mart ayında 14 Avrupa ülkesi yıllık büyüme yakaladı ve başarılı sonuçlar elde ettik. En yeni ulusal satış şirketimiz olan Türkiye’de ise 3.030 birim satış gerçekleştirildi ve bir önceki yıla göre yüzde 248 yükselişle çok başarılı bir 2009 yılına imza atıldı.” dedi. Tomilo konuşmasını şöyle sürdürdü: “İkinci jenerasyon Mazda6’nın yenilenmiş yüzünü tanıtıyoruz. Mazda6 çok başarılı bir modelimiz 2002’de lansmanı yapıldığı tarihten itibaren dünyada 1.8 milyon’dan fazla satıldı. Bu rakamın yüzde 35’ini oluşturan 632 bin birimden fazla satış adeti ise Avrupa’da gerçekleştirildi.” şeklinde sözlerini tamamladı.

  Mazda’nın düzenli yükselişinde katkısı olacak
  Daha sonra toplantıda konuşan Mazda Türkiye Genel Müdür Vekili Jerome de Haan ise Yeni Mazda6’nın ürün gamındaki en önemli modellerden biri olduğuna işaret ederek “Yeni Mazda6 Türkiye pazarına Haziran 2010’da sunulacak. Pazara sunulması itibariyle 250 adet satış hedefini yakalayacağını düşündüğümüz Yeni Mazda6’nın Mazda’nın Türkiye pazar payındaki düzenli yükselişine büyük bir katkıda bulunacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

  Önümüzdeki ay satışa sunulacak Mazda 6’da, Mazda6, Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) ve Acil Fren Desteğine (EBA) sahip Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS), Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), Arka Araç İzleme Sistemi (RVM), Bi-xenon ön farlar ve Adaptif Ön Far Sistemi (AFS) gibi sürücü asistanlarına sahip.
  18.05.2010, Salı
   


Sayfayı Paylaş