Yeni Jazz sadece gençleri değil yaşlıları da hedefliyor

Konusu 'Honda' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Japon Honda’nın ilk olarak 2001 yılında piyasa sunduğu ve bugüne kadar 2 milyon adetten fazla satan B segmentindeki başarılı temsilcisi Jazz, tamamen yenilendi. Türkiye’de Autoshow Fuarı ile vitrine çıkacak yeni Jazz, fuarın ardından Kasım ayında Türkiye’de 29 bin YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak..

  Yeni Honda Jazz, tasarımı, büyüyen boyutları ve ekonomik yeni motorlarıyla dikkat çekiyor. Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ümit Karaarslan, Jazz’ın bir üst sınıf modellerden birçok müşteri aldığını belirterek, "Genelde tersi olur, ancak Jazz geniş tasarımıyla, ekonomik motorlarıyla apayrı bir müşteri kitlesi yakaladı. C sınıf otomobillerden müşteri alıyor. Yılda 4 bin adet Jazz satmayı hedefliyoruz" dedi. Uzunluğu 3900, genişliği 1695 ve yüksekliği 1525 milimetre olan yeni Jazz’ın yüksekliği aynı kalırken, uzunluğu 55, genişliği 20 ve dingil aralığındaki 50 milimetre artırıldı. Yeni Jazz’da 1.2 litre ve 1.4 litre olmak üzere iki farklı yeni benzinli motor seçeneği sunuluyor. Ancak Türkiye’ye sadece 1.4 litrelik motor gelecek. 100 beygir ve 127 Nm tork üreten 1.4 litrelik motorda güçlenmesine rağmen daha çevreci ve ekonomik bir hale getirildi. Önceki 83 beygir ve 119 Nm tork üreten i-DSI motorla karşılaştırıldığında manuel şanzımanlı modelde yakıt ekonomisinin 5.3 lt/100km’ye gerilediği (önceki 5.8 lt/100km) ve i-SHIFT yarı-otomatik manuel şanzımanla donatılan da ise 5.2 lt/100km (önceki 5.9 lt/100km CVT) seviyesine düştüğü belirtiliyor.

  Honda, Jazz’ın müşteri profilinin de genişleyeceğine inanıyor. Yaşları 40-50 arasında değişen çift gelirli ve iki otomobilli aileler veya premiuma ve ayırt edici özelliklere daha fazla vermeyi isteyenler de bu profile girecek. Kolay kullanım tarzı ve düşük kullanım maliyetleri çok yönlülüğü ile birleşerek çocukların taşınmasında, alışverişlerde ve genel şehir kullanımında mükemmeli sunuyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  24.09.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş