Yeni Golf 35 bin 900 YTL

Konusu 'Volkswagen' forumundadır ve OrKuN tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yollarla ilk tanıştığı 1974 yılından bu yana 26 milyonu aşkın bir satış rakamına ulaşarak kırılması zor bir rekora imza atan ve Volkswagen’in efsaneleşen modelleri arasında yerini alan Golf’ün 6’ncı nesli Türkiye’de piyasaya sunuldu. Yeni Golf’ün 35 bin 900 YTL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğunu belirten VW Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, "Yeni Golf gerek satış fiyatı gerekse kullanım maliyetiyle rakiplerinden bir adım önde olacak.

  [​IMG]

  Kullanıcılarının talep ettiği ekonomi ve performansı bir arada sunarak pazardaki gücünü hissettirecek ve çok geniş bir hedef kitleye hitap edecek" dedi. Yeni nesil VW Golf, tasarımının sunduğu akustik avantajlarıyla olduğu kadar, bugüne kadarki en sessiz VW Golf olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Ön camdaki özel geliştirilmiş ses emici film ile birlikte yeni geliştirilen kapı ve yan cam kanalı, kabin içine yönelik ses seviyesini önemli oranda azaltacak biçimde geliştirilmiş. Yeni tasarımlı aynalar üstün aerodinamik özellikleri sayesinde kirlenmeyi engellerken, yürüyen aksamda yapılan değişiklikler lastiklerin ve motor taşıma birimlerinin yarattığı potansiyel gürültüyü minimize ediyor. Dış tasarımıyla ilk nesilden bu yana devam eden gelişiminin son adımını temsil eden Yeni Golf, ilk olarak Yeni Scirocco’da kullanılan tasarım unsurlarını taşımasıyla dikkat çekiyor. Volkswagen markasının yeni tasarım felsefesinin ikinci ürünü olan 6. nesil Golf, krom şeritler ile daha göz alıcı hale getirilmiş çift çıtalı ve parlak siyah renkli ızgarası ve belirgin biçimde farklılık sunan ön tampon ile ön alt hava girişleriyle de kendini belli etmeyi başarıyor. Yeni Scirocco’ya benzeyen tavan yapısına ek olarak daha kaslı omuz çizgileri ve güçlü ’C’ sütunu, Yeni Golf’ün dış tasarımındaki değişimi daha net biçimde ortaya koyuyor. Tasarım açısından Touareg’e yakın çizgiye sahip arka farlar, özellikle gece ışıklandırma yönüyle dikkat çekiyor.

  Yeni geliştirilen motorların görev yaptığı Golf, ilk etapta 3 farklı benzinli motor seçeneğiyle pazardaki yerini alacak. 1.6 litre 102 beygir gücündeki benzinli motor seçeneğinin yanı sıra, TSI teknolojisine sahip 122 ve 160 beygirlik 2 adet 1.4 litre hacimli motor seçeneklerini sunan Yeni Golf, ’Trendline’, ’Comfortline’ ve ’Highline’ donanım seviyelerine sahip.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  19.11.2008, Çarşamba
   


 2. EmRe Well-Known Member

  açık renk deri kılıflar alırken çok hoş duruyor bi al benisi oluyor ama zaman geçip kirlenmeye başladıkça iğrenç gözüküyor insan arabasından soğuyor arkadaşlar tecrübeyle sabittir ;) siyahtan şaşmamak lazım
   

Sayfayı Paylaş