Yeni Ford Kuga 2012 Model

Konusu 'Ford' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni Ford Kuga: Kuralları yıkan oto
  Eğer çocukken, hep çizgilerin içini boyadıysanız, bu size uygun bir araba olmayabilir. Kuga’nın tasarımı, her yönüyle SUV bir aracın nasıl görüneceği düşünülerek ve yol koşullarındaki performansının ne olacağına ilişkin tüm ‘kuralları’ yıkarak göz kamaştırıcı bir şekilde yaratıldı. Üstelik, kullandığı akıllı 4x4 sistemiyle de, karşınıza çıkacak koşullarla rahatlıkla baş edebileceğinizden emin olarak asfalt yoldan off-road koşullarına çıkabilirsiniz. Cesur ve çağdaş dış tasarımı, incelikli, ferah ve teknolojik yeniliklerle donatılmış iç tasarımıyla da uyumlu.

  Güç ve Kumandalar
  Kuga hareketsiz haldeyken sahip olduğu kaslı ve sportif görünüşü, harekete geçtiğinde hissettirdiği yüksek performansı ile pekiştirir. Motorun performansı, kullanıcısını gururlandıracak kadar uyumludur, yakıt tasarrufu etkileyici düzeydedir. 6 ileri PowerShift şanzıman kullanan 2.0 litrelik TDCİ (140 PS) Duratorq motor, her tür arazi koşulunun üstesinden gelebilmesi için düşük devirlerde (1750-2750 rpm'de 320 Nm) yüksek tork düzeyine, ayrıca yolda daha kolay ve daha güvenli manevra sağlamak için, kısa mesafeli hamlelerde 340 Nm tork düzeyine ulaşır. turkeyarena.net
  Pek çok 4X4 çekiş sistemine sahip olan araçtan farklı olarak Kuga’nın akıllı 4X4 sistemi, sürüş koşullarını sürekli olarak analiz ederek, yola uyum sağlamak ya da araziyle baş edebilmek için her tekerleğin güç gereksinimini otomatik olarak saptar. Sonuç, karayolunda sınıfının en iyi performansı ve yol tutuşu, arazide ise mükemmel sürüş yeteneğidir. Mühendislerimiz ayrıca sınıfının en iyi yol tutuşunu, fren ve sürüş performansını sağlamak amacıyla Kuga’nın yol tutuş performansının her ayrıntısını ayrı ayrı ele almışlardır.

  Ford Kuga Fiyat Listesi
  [​IMG]
  *Hesaplanan fiyatlar tavsiye edilen fiyat niteliğindedir. Ford Otosan fiyatlarda değişilik yapma hakkını gizli tutar. Daha detaylı bilgi için en yakın Ford Yetkili Satıcı’sına başvurun.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Euro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız
  Kuga, her tür arazi koşuluyla baş edebilecek yeteneğe sahiptir. Daha da önemlisi, bunu, sınıfındaki diğer araçlardan çok daha güvenli bir şekilde sağlayacak teknoloji ve özelliklerle donatılmıştır. Kuga Euro NCAP çarpışma testlerinde yolcu güvenliği kategorisinde beş yıldız, çocuk güvenliği kategorisinde dört yıldız ve yaya güvenliği kategorisinde üç yıldız almıştır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

   

Sayfayı Paylaş