Yeni Ford C-MAX ve Grand C-MAX 2012 Model

Konusu 'Ford' forumundadır ve oguzturk tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni Ford C-MAX ve Grand C-MAX
  Kinetik tasarım felsefesiyle tümüyle yenilenen Ford C-MAX ailesi, kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre artık iki farklı gövde seçeneği sunuyor: sportif beş koltuklu C-MAX ya da fonksiyonel yedi koltuklu Grand C-MAX.

  Yeni nesil ileri teknoloji motor seçenekleri ile daha fazla performans ve sınıfının lideri sürüş dinamikleri, birçoğu segmentine öncülük eden yeni teknolojiler ile fonksiyonellik ve rahatlık Yeni C-MAX ile hayatınıza giriyor. Size sadece hangi C-MAX’i istediğinize karar vermek kalıyor.

  Ford C-Max Fiyat Listesi
  [​IMG]
  *Hesaplanan fiyatlar tavsiye edilen fiyat niteliğindedir. Ford Otosan fiyatlarda değişilik yapma hakkını gizli tutar. Daha detaylı bilgi için en yakın Ford Yetkili Satıcı’sına başvurun.

  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Yeni 1.6 litre EcoBoost Benzinli Motor
  Yeni C-Max Ailesi’nde sunulan Ford’un yeni nesil benzinli motor teknolojisi EcoBoost, optimum performans (1.6 litre silindir hacminden 180PS güç ve maksimum 240 Nm torq), daha az yakıt tüketimi ve daha düşük CO2 emisyon sağlıyor. Alt devirlerdeki yüksek tork ve üstün performans motorun tüm devir aralıklarına yayılarak daha fazla sürüş keyfi verirken büyük motorlarla aynı performansa sahip olmasına rağmen boyutu, ağırlığı ve yakıt ekonomisi ile küçük motor olmanın avantajını kullanıyor. turkeyarena.net
  Ford Duratorq TDCi Dizel Motor
  Yeni C-MAX serisi modellerinde sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor, daha fazla performans, yakıt tasarrufu ve hassasiyet elde edilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sayede, sürüş yeteneği önemli ölçüde geliştirilmiş, daha uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlanmıştır. Yeni 1.6 litre Duratorq TDCi motor 115 PS güç ile sunuluyor. 115 PS motor, tork üst sınırını 15 saniye içinde 270 Nm'den 285 Nm'ye çıkarma kapasitesiyle, ani hızlanma gereken durumlarda artırılmış güç sağlıyor. Yeni C-MAX, şehir içi seyir koşullarında 100 kilometrede 5,4 litre yakıt tüketimi ve 119 g/km karbondioksit emisyonu sağlıyor. (Yeni Grand MAX' ta 100 kilometrede 5,8 litre ve 129 g/km karbondioksit emisyonu sağlanıyor.)
  Duratec Ti-VCT Benzinli Motor
  Yeni C-MAX serisi modellerde sunulan benzinli motor seçenekleri arasında Ford'un performans üstünlüğü iyi bilinen, 125 PS güç üreten 1.6 litre Duratec Ti-VCT motoru da bulunuyor. Son derece hassas ve ekonomik, alüminyum 16 valf Ti-VCT motor daha fazla optimize edilerek, daha az yakıt tüketimi ve daha üstün performans sağlayacak şekilde geliştirilmiştir
  Yeni, 6 İleri Vitesli Ford Durashift Manuel Şanzıman
  1.6 litre EcoBoost benzinli ve 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlarla sunulan Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX modellerinde, altı ileri vitesli yepyeni bir manuel şanzıman sistemi bulunuyor. Yeni Durashift şanzıman, sağladığı güç düzeyine göre olağanüstü hafif ve güçlü tasarımıyla, mevcut beş ileri vitesli şanzımanın yerini alıyor. Yeni şanzıman daha fazla güç ve tork sağlarken yeni yağ akış sistemi sayesinde de yakıtı tükemini düşürüyor.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş