Yeni Civic Hatchback 1.4 i-VTEC

Konusu 'Honda' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Yeni Civic Hatchback 1.4 i-VTEC
  Tanıtımının yapıldığı 2006 yılından bu yana, devrim yaratan dizaynı ile bütün dikkatlari üzerine çeken Honda Civic Hatchback, yepyeni 1.4 lt. i-VTEC motoru ve hem iç mekanında hem de dışında yapılan değişiklikler ile yollarda farklılık yaratmaya devam edecek.

  [​IMG]

  Yeni Civic Hatchback’in 100 beygir güç üreten yeni 1.4 lt. i-VTEC motoru Honda’nın ileri motor teknolojisi konusunda sahip olduğu ünü teyit eden yakıt tasarrufu, düşük emisyon değerleri ve yüksek performans seviyeleri sunuyor. Yeni motor iyileştirilen gürültü/titreşim/sertlik (NVH) performansı ile de sürüş konforunu artırıyor. i-Shift adı verilen 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzıman ile donatılan motor, Avrupa Birliği normalarına göre gerçekleştirilen karma kullanımda 5.7 lt/100km yakıt tüketimi ile ne derece tutumlu olduğunu gözler önüne seriyor. Şehirdışı kullanımlarında ise 100 kilometredeki yakıt tüketimi 5.1 lt. olarak gerçekleşiyor.

  Geliştirilmiş i-Shift şanzıman daha iyi yakıt tasarrufu sunarken, sürücüsüne hem daha rahat olan otomatik vites kolaylığını, hem de sportif bir sürüş imkanı veren manuel vites keyfini aynı anda yaşama olanağı sağlıyor. Direksiyona monte edilen pedallar sayesinde de değiştirilebilen vitesler sportif hissi artırıyor. Sadece i-Shift modellerde olan yokuşlarda kaymayı engelleyen “Yokuşta Kalkış Desteği” ise sürüş keyfini daha yukarı taşıyor.
  Yeni Honda Civic Hatchback’in iç mekanına yapılan küçük dokunuşlar kalite seviyesini güçlendirirken, dışında gerçekleştirilen değişiklikler ödüllü dizaynının çekiciliğini pekiştiriyor. Yeni bir yapı kazandırılmış ön, yan ve arka alt profiller, yeniden tasarlanmış ön ızgara, yeni jant tasarımı ve yeni stop farları ile birleştiğinde kalite hissi artmış bir görünüm ortaya çıkıyor. İç mekandaki daha koyu renge sahip metal etkisi veren kaplamalar ve göstergeleri çevreleyen alana uygulanan mat cila ile yeni bir duygu yaratılıyor. Koltuklarda kullanılan farklı kumaş ile yeni bir görünüm kazandırılırken iç mekanın ambiyansı da değişiyor.

  Donanım seviyesi daha da artırılan Yeni Honda Civic Hatchback’e eklenen arka park sensörü ve lastik hava basıncı göstergesi sürücüye daha güvenli sürüş imkanını sunarken, geliştirilen süspansiyon ve akustik yalıtım sistemi daha konforlu yolculuklar sağlıyor. Yeni Honda Civic Hatchback’in merkez konsoluna eklenen USB ve Aux girişleri sayesinde MP3 çalar ve i-Pod bağlanabiliyor. Aracın müzük sistemi tarafından kontrol edilebilen i-Pod gibi harici müzik cihazlarının bilgileri de ayrıca müzik sisteminin ekranından takip edilebiliyor. Yeni Civic Hatchback 1.4lt. i-VTEC i-Shift, yeniden stilize edilmiş detaylarının verdiği çekicilikle Honda Plaza’larda yerini alıyor.
  10.02.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş