Yeni C-Serisi Coupe 2012 Model

Konusu 'Mercedes' forumundadır ve oguzturk tarafından 20 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Yeni C-Serisi Coupe
  Görünüş, çoğu deneyimden daha heyecan verici olabilir. Yeni C-Serisi Coupé bunun kanıtıdır. Biçimi C-Serisi ailesinin sportif ve dışavurumcu çizgileri ile bir coupé otomobilin uzun siluetini ve kompakt oranlarını birleştirir.

  Tek başına entegre gündüz farlarına sahip derin hava emiş çizgisi bile aracın sportif özelliklerinin bir göstergesidir. Çift kanatlı radyatör panjurunun arkasındaki üç boyutlu elmas biçimli siyah ızgara da aynı şekilde bir ileri doğru atılma duygusu verir.Tıpkı yeni C-Serisinin yanları gibi: Bunlar ok biçimli bir görüntüye sahiptir. Coupé biçimli akıcı omuz çizgisi, üzerinde arka farların ve LED sinyal farlarının yer aldığı kısa, sportif uç bölümü ile birleşir. Difüzör, tasarımın dinamizm iddiasının dışa doğru diğer bir işaretidir. Yeni C-Serisi Coupé için alaşım jantlar olmazsa olmaz: Bunların tasarımı Mercedes-Benz otomobilin dinamik etkisini daha da vurgular.


  En güncel fiyat ve kampanya bilgisi için lütfen Mercedes bayileri ile iletişime geçiniz.

  Fiyat Listesi
  [​IMG]
  [​IMG]
   


 2. oguzturk Administrator Staff Member

  Dizel Motorlar
  4 silindirli dizel motorlar: C 220 CDI BlueEFFICIENCY ve C 250 CDI BlueEFFICIENCY.
  Dizel motorlarda bir çok teknik yenilik mevcuttur. Bunların sonucunda bu motorların performansları, eski modellerdeki karşılaştırılabilir motorlardan %20’ye varan oranda daha performanslı ve ekonomiktir - C 220 CDI BlueEFFICIENCY 170 HP ve C 250 CDI BlueEFFICIENCY 204 HP gücündedir. Aynı zamanda her iki motorun torku %25’e varan oranda artmış ve buna karşın yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu %23’e varan oranda azalmıştır. Her iki model de ECO start/stop fonksiyonu ile donatılmıştır ve Euro 5 emisyon sınıfına girmektedir.
  (C 220 CDI BlueEFFICIENCY: Ortalama yakıt tüketimi: 4,9–5,4 litre/100 km, ortalama CO2 emisyonu: 128–143 g/km)

  Benzinli Motorlar
  4 silindirli motorların en yeni kuşağının önemli bir hedefi vardır: Daha az yakıt tüketimi ile daha fazla güç ve hızlanma sağlamak.
  C 180 BlueEFFICIENCY ve C 250 BlueEFFICIENCY modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.
  Üstün performans potansiyeli: C 180 BlueEFFICIENCY sıfırdan 100 km/h’ye sadece 9.0 (8.9) saniyede hızlanırken C 250 BlueEFFICIENCY aynı şeyi sadece 7.2 saniyede başarmaktadır.

  6 Silindirli Yeni Benzinli Motor:Sunulduğu model C 350 BlueEFFICIENCY
  225 kW gücündeki bu motor, 100 kilometrede 6.8–7.0 litre ortalama yakıt tüketimi ile yeni C-Serisi Coupé otomobili sadece 6.0 saniyede sıfırdan 100 km/h’ye hızlandırabilmektedir

  8 Silindirli Benzinli Motor: Bu motor C 63 AMG’de kullanılmaktadır.
  336 kW güç ve 600 Newton metre tork ile C 63 AMG, sıfırdan 100 km/h’ye sadece 4.5 saniyede (isteğe bağlı olarak alınabilen AMG Performans Paketi ile 4.4 saniyede) hızlanabilmektedir. Bununla birlikte 12.0 litre/100 km ve 280 g/km olan ortalama yakıt tüketimi ve ortalama CO2 emisyonu, özellikle de ortalamanın üzerindeki sürüş dinamizmi göz önüne alındığında düşüktür.

  [​IMG]
  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş