Yeni bir MSN Virüsü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mecay tarafından 8 Aralık 2007 başlatılmıştır.

 1. mecay Well-Known Member


  Yeni bir MSN Virüsü
  [​IMG]

  Son günlerde hızla yayılan Msn Virüsü diye adlandırılan bir virüs ile karşı karşıyayız. En kötü durum ise antivirüs programlarının bu virüs karşısında şimdilik başarısız kalmaları. Virüs msnden bulaştığı kişi aracılığı ile size http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007 my new cam pictures look !!" veya http://membres.lycos.fr/newphoto/webcam-pics2007 me!!Konulu bir mesaj atıyor. Eğer linki tıklayıp açarsanız maalesef virüsü kapmış ve listenizdekilere de aynı şekilde otomatik mesaj gönderilmesine alet olmuş oluyorsunuz.

  Msn Messenger Virüsü Nasıl Silinebilir?
  işte bu noktada aşağıdaki yöntemler sırası ile uygulanabilir;

  1. Aşağıdaki programı indirin.

  SmitfraudFix.exe

  2. Sistemi güvenlik kipte başlatın. (Windows XPde bilgisayarınız açılırken f8 tuşuna basın ve güvenli kip modunu seçin)
  3. Programı çift tıklayarak çalıştırın. Öncelikle Sitemi 1 tuşuna basıp Enterlayarak Search ile taratın ve çıkan text log dosyasını okuyup not edin. Sonrasında 2 tuşuna basıp sistemi Clean ile temizletin Eğer Clean Registery diye soru sorarsa Yes diyerek cevaplayın. En son olarak da sistemi 3 seçeneği ile zaralı DNS Zonelardan temizleyin.
  4. Antivirüs programınızı açılışta taramaya programlayın ve komple sistem taraması gerçekleştirin. %90 ihtimalle virüsü sistemden uzaklaştırmış olacaksınız. Ancak sorununuz devam ederse aşağıdaki programı deneyin ve size çıkardığı rapor doğrultusunda yönergelerini izleyin.

  ComboFix.exe

  Sorunsuz ve Virüssüz Günlerin daimi olması….
   


Sayfayı Paylaş