Yengeç Burcu Bebeği

Konusu 'Yengeç - Aslan - Başak' forumundadır ve Aylinn tarafından 2 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Yengeç Bebeği ve Aile Hayatı

  Yengeç burcundaki bir bebekle oynamak oldukça eğlencelidir, ancak yengeç bebeğinin ruh hali o kadar değişkendir ki, bu özelliiyle burçlar arasında en duygusal ve hassas olanıdır. Yengeç burcu çocukları kendilerini güvende hissetmek ihtiyacı duyarlar. Bunun için de anne babalarının "dizlerinin dibinden" ayrılmazlar. Onları anne ve babalarının herzaman yakınlarında biryerlerinde bulabilirsiniz ve evlerinin sıcak ortamlarından gerçekten çok hoşlanırlar.

  Değişiklikten hoşlanmazlar, odalarında yapılan en ufak bir değişiklik bile kendilerini güvende hissetme duygularını olumsuz yönde etkileyebilir. Yengeç bebeği gerçekten de çok hassastır, bu da kolaylıkla incineceği ve kırılacağı anlamına gelir.

  Ruh halindeki değişiklikler bazen o kadar belirgindir ki kahkahalarla gülerlerken bir anda ağlamaya başlayabilirler ve bunun tersi de sözkonusu olabilir. Yengeç burcu çocuğunuzun bir hata yaptığını düşündüğünüzde ona bunu yumuşak bir dille anlatmalısınız. Sizin heyecanlandığınızı ve kızdığınızı gördüğünde bir anda kendini affettirmek için gözyaşlarına boğulabilir.

  Çocukluklarında "sulu gözlü" olabilen bu çocuklar büyüdüklerinde diğerlerine duyarlı, sevilen ve merhametli bireyler haline gelirler.

  Yengeç anne-baba

  Yengeç ebeveyn son derece sevgi dolu, anlayışlı ve çocuklarının iyiliği için aşırı fedakar olabilen bir yapıdadır. Bu durumun hem ebeveyn hem de çocuk için tehlikeli bir yanı vardır. Ebeveyn, hayatını bebeği için yaşamaya başlar ve duygusal destek için bebeğine aşırı derecede bağımlı olur. Ebeveyn Yengeç'in bebeği ise ileride dış dünyayla uyum sorunu yaşayabilir. Bu tehlikeyi uzaklaştırmak için yapması gereken şey, kendisinin ebeveyn, bebeğinin de bebek olduğunu her daim hatırlamasıdır.

  Yengeç anne; vatan sevgisini, yuvaya düşkünlüğü temsil eder. Ailesine, evine ve çocuklarına çok bağlıdır. Biraz fazla koruyucu olmakla birlikte çok iyi ebeveyn olur. En huzurlu olduğu yer evidir ve burası onun kalesidir. Sıcak, güvenli ve sevgi dolu aile ortamında çok mutlu olur. Duygusal, merhametli, hassas ve sadakatli kişilikleri vardır. Gözyaşları akmaya hazır bekler. Acıma duyguları güçlüdür. Dolayısıyla erkek ya da kadın olsunlar tüm Yengeçler, çocuklarına karşı son derece anaç ve koruyucudurlar. Bu durum karşı tarafı bıktıracak derecelere bile varabilir. Sevdikleri ve sahiplendikleri kişilerin her şeyini düşünürler, ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ederler. Huzurlu ve güvenli bir yuva en önemli ihtiyaçlarıdır. Hiçbir şey yengeç ebeveynin ailesinden daha iyi değildir.

  Yengecin koruyucu tutumuyla başa çıkabilmesi için, bir çocuğun çok güçlü iradesi olması gerekir. Şımarmaması için de oldukça dayanıklı olması lazımdır. Bu çocuk dış dünyaya açılıp, herkes için dünyanın merkezi olmadığını anladığı zaman oldukça sarsılır. Kendisine annesi tarafından gösterilen böylesine bağlılık ve düşkünlük, hayatın katı gerçekleriyle karşılaştığı zaman sığınacağı harikulade güvenli bir kuş tüyü yatak olursa da, aynı zamanda aile bağlarına anormal derecede bağımlı hale gelmesine ve artık kendi kusurlarını görememesine neden olur.

  Yengeç ebeveyn, her sınav kağıdını saklayacak, acemice yapılmış resimleri gururla duvarlara asacak ve bebek patiklerini şefkatle ipek kağıtlara saracaktır. Bu mini buruşuk patikler çok değerlidir, çünkü Yengeç anne o berrak, fotoğraf gibi belleğiyle, çocuğunun ilk adımlarını, yuvadan uçtuktan çok sonra bile sanki dünmüş gibi hatırlayacaktır. Yuvadan uçuş zor olabilir. Yengeçler evlilik için çocuklarından vazgeçmeyi pek istemez. Onlar herkesten daha çok ve daha uzun süre çocuklarına yapışır kalırlar. Bazen müstakbel damat veya gelin, bu ebeveynin onayını almak için tüm sınavları geçmek zorundadır.
   


Sayfayı Paylaş