Yemek tarifi(ülke kapama)

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve serseri_aşık tarafından 27 Mart 2008 başlatılmıştır.

 1. serseri_aşık Well-Known Member
  * Malzemeler: *

  1 adet az gelişmiş ülke
  Bir tepeleme yağ
  Bol miktarda yabancı sermaye
  Envai çeşit televizyon dizisi
  Bol miktarda provokasyon ve cinayet, birkaç skandal
  1 tutam asparagas haber
  1 baraj su
  1 adet yabancı dil ( tercihen Ingilizce )
  1 yığın hamburger
  1 kasa kola, aldığı kadar dış borç
  1 adet Bush ve
  1 adet nükleer santral
  *Hazırlanışı: *
  Tam olmamışlarından bir adet ülke alınır... Çok önceden 1 adet Bush'ta bekletilmiş bir tepeleme yağla iyice yağlanır. Daha sonra bol miktarda şerbet hazırlanıp nabzına göre azar azar yedirilir.
  Şerbeti yiyince salınan ülkenin yer kabuğu kolayca kaldırılır ve yer altı kaynakları yavaş yavaş soyularak, ince ince dilimlenir.
  Ardından kısık ateşe oturtulur ve yabancı sermaye ülke içine yavaş yavaş ilave edilip, millî piyasaya karıştırılır. Daha sonra süzgeçten geçirilerek, kalan iç sermaye ayıklanır.
  Süzülen iç sermaye bir kaba konularak içine aldığı kadar dış borç eklenir ve ateş arttırılır.
  Dış borcun tadı çok ağır olduğundan, ülkenin tadını bozup fark edilmesin diye, borçlanmış ülkenin içine, daha önceden ince ince çekilmiş televizyon dizileri, yabancı dil, kola ve hamburger azar azar katılarak çırpılır ve eklenmiş dış borçla birlikte, ülke içinde iyice bir nükleer santral üzerinde kaynatılır.
  Sonra ülke diri kalmasın diye bir baraj suya birkaç skandal ve asparagas haber katılarak çalkalanır ve koyulaşmaya başlamış ülkeye ilave edilerek, ülke gündemi iyice bir sulandırılır.
  Daha sonra yine süzgeçten süzülür ve ülke içindeki yurt sevgisi, ana dil, inanç ve türküler ayıklanır, birlikte ve barış içinde yaşama arzusu dilim dilim parçalara ayrılır ve diğerlerine ilave edilir.
  Son olarak bol miktarda provokasyon ilave edilip nükleer ateş biraz daha arttırılır. Artık tüm ulusal bilinç ve sermayeden ayıklanmış ve yenmeye hazır hale gelmiş ülke , bir iki taşım daha
  kaynamaya bırakılarak kapağı kapatılır.
  Sonra ülke kazayla (!) ocakta unutulur ve tam taşmak üzereyken yetişip bir güzel kurtarılır.
  Arzuya göre çifte kavrulmuş vatandaş başı ve kola ile servis yapılır.


  alıntı..
   


Sayfayı Paylaş