Yedikleriniz bebeğinizin cinsiyetini belirler mi?

Konusu 'Anne-Çocuk' forumundadır ve Pelin tarafından 26 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator  Yedikleriniz bebeğinizin cinsiyetini belirler mi?

  [​IMG]

  Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Peki, bu gerçekten mümkün mü? İşte yanıtı...

  Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Kimi ülkelerde çeşitli yöntemlerle istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak mümkün olsa da Türkiye'nin de dahil olduğu pek çok ülkede bu tür yöntemlerin uygulanması yasalarla engellenmiş durumda. Ancak buna rağmen, yapılan araştırmalar yediğimiz besinlerin doğacak çocuğun cinsiyetinde etkili olduğunu ortaya koyuyor. İşte bu çarpıcı araştırmanın sonuçları!
  Bilim dünyası ilk kez hamilelikten önce anne adayının yediği yemeklerin çocuğun cinsiyetini belirlemede etkili olduğunu kanıtladı. Exeter Üniversitesi tarafından 740 anne arasında yapılan araştırmanın sonuçları şöyle:

  • Potasyum (balık, tavuk, kırmızı et), C vitamini, B12 vitamini (Ciğer, süt, yumurta akı, peynir, uskumru, sardalya, kırmızı et, karides) ve kalsiyum içeren gıdaları hamilelik öncesinde bol bol tüketmek erkek çocuk şansını artırıyor.

  • Kahvaltıda mısır gevreği gibi yüksek enerji kaynağı olan besinleri tüketen kadınların erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 59 gibi çok yüksek bir düzeye çıkıyor.

  • Kahvaltı etmeyen anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 43.

  • Günlük diyetlerini düşük kalorili besinlerden oluşturan anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 45.
   


Sayfayı Paylaş