Yazıcılarda katı mürekkep dönemi

Konusu 'Donanım' forumundadır ve pult tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Yazıcı piyasasında lazer yazıcılardan sonra çok büyük bir gelişme olmadı. En son gelişme Kodak'ın piyasaya sürdüğü ve diğerlerine oranla oldukça ucuz olan mürekkeplerdi.

  Ama Xerox geçtiğimiz günlerde katı mürekkep kullanan yeni çok işlevli yazıcısını tanıtarak yazıcı piyasasındaki bu sıkıcı havaya bir son verdi. Xerox'un ColorQube 9200 serisi adını verdiği bu yazıcılar renkli lazer yazıcılara oranla kalite kaybolmadan %62 daha ucuza çıktı almanıza olanak tanıyor.

  Çocukluğumuzda kullandığımız mum ya da pastel boyalara benzeyen bir katı boya kullanan bu yazıcılar boyayı eritip dört farklı püskürtme kafasından saniyede 150 milyon mürekkep damlacığı halinde püskürtebiliyorlar. Bu yüksek püskürtme hızı yazıcının çıktı hızını da olumlu etkilemiş: Dakikada 38 ile 85 sayfa çıktı. Bir kartuşla, daha doğrusu boya bloğu ile 55.000 sayfa çıktı alabiliyorsunuz. Yazıcının tek sorunu ise şimdilik fiyatı: 23.000$ laugh02
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  ohaaa pardon 23000 $ eee yuhh, özelliklerini okudukca hoşuma gitti iyi bitanede ben alayım diyordum taki yazının sonuna fiyat kısmına gelene kadar :)
   
 3. pult Well-Known Member

  Artık evi arabayı satıp bir yazıcı alırız:D
   

Sayfayı Paylaş