Yay Burcu İle İlgili Herşey

Konusu 'Terazi - Akrep - Yay' forumundadır ve ot-gu tarafından 12 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Yay Burcu Özellikleri

  Nerede, nasıl davranacağını bilmeyen ve bunu da bir marifet sayan, başkalarının kafasını ezmekten hoşlanan kimselerdir. Anlaşılmayı, tanınmayı, bilinmeyi severler. Bunun için de ellerinden geleni yaparlar. Ama birçok çelişkileri vardır. Çevreleri kalabalıktır.

  İyi bir gözlemcidirler. Belirli amaçlan, idealleri olan; mantıklı, maddî değerlere önem veren, ayaklarını yere sıkıca basan kimselerdir. Ancak, devamlı olarak değişen bir avın peşindedirler. Onlar için hayat baştan sona bir maceradır. Avlana avlana yollarında ilerlerler, daima yeni ufuklara ulaşmaya çalışırlar. Bu açıdan talihlidirler. Çünkü sık sık yenilenen idealler insana yaşama zevki ve sevinci verir.

  Hayatı seven, neşeli, dürüst, açık sözlü, dost canlısı, kendine güvenen, pek çok şey başarabileceğine inanan, korkusuz, atılgan kimselerdir. Herkes gibi yanılırlar, ama bundan dolayı üzülmezler. Çünkü her günün yine yeni güzellikler getireceğine inanırlar. Kendi başlarına olgunlaşmayı isterler. Biriken tecrübelerinden yararlanırlar. Ancak, çok iyi niyetli oldukları için ilişkilerinde daima yanılabilirler. Çünkü insanları çok sever ve güvenirler.

  Bir şeyin sonucunu başkaları görmeden, onlar görebilirler, çünkü zekâları bir yay gibi gerilmiştir. Yollan ise, tıpkı yaydan çıkan ok gibi dümdüz, dosdoğru bir yoldur.

  Kumara eğilimlidirler. Riske atılmaya bayılırlar. Atları da severler.

  Onlar için; "Sorumsuz, serseri ruhlu ve güvenilmezdirler!", "Bir kuş kadar hafif ve özgür, bir deniz kadar engin, bir çelik kadar dayanıklıdır!" diyenler de vardır. Onlara göre; "Hayat, hayat içindir!"

  Yay Burcu Aşk Hayatı


  İnsanları çok severler. Çabuk arkadaşlık kurarlar ve dostlarına sadık kalırlar. Aldatıl-salar, yanılsalar da yine onları sevmeye devam ederler. Evleri her zaman dostlarına açıktır. Dostları her şeyden değerlidir, onlar için her türlü fedakârlıkta da bulunurlar. Gerekirse paralarını da harcarlar. Anne ve babalarım da çok severler. Fakat onların da zamana uyması gerekir. Kendileriyle aileleri arasındaki kuşak farkı kapatılmalıdır. Aksi halde, onları sevmelerine, saymalarına rağmen dostlarına daha çok önem verirler.

  Aşk konusunda hissi olmaktan çok idealisttirler. Kötü şeylerden kaçınırlar. En temiz aşkla severler ve aynı temizlikle karşılık isterler.

  Yay Burcu Duyguları

  Bir hayli duyguludurlar. Fakat bu duygular her zaman derin olmamasına rağmen kolaylıkla açıklarlar. Ancak, duyguları genellikle uzun ömürlü değildir.

  Hemen beğenebilir ve hatta sevebilirler. O zaman da hemen harekete geçerler. Kendilerini beğendirebilmek için gereken her şeyi yaparlar. Ama onların bugün sevip, ertesi gün bıkması tehlikesi vardır. Ancak, gerçek aşkı tattıkları zaman mutlu bir yuva kurabilirler.

  Sevebilecekleri kimselerin zeki, bilgili, dışa dönük, duygulu, anlayışlı ve dost canlısı olması gerekir. Daha da önemlisi, sevdikleri kimseyle dost da olabilmelidirler, her şeylerini sevdikleriyle paylaşabilmelidirler.

  Sevebilecekleri kimselerin belirli bir kültür düzeyi olmalı; hemen hemen her konuda konuşabilmeli, tartışabilmelidirler. Böyle birine rastlayan ömür boyu mutlu olur. Aksi halde, evlilik hayatında huzursuzluklar ortaya çıkar ve hatta ayrılık görülebilir.

  Yay Burcu Yetenekleri

  Gerçekten yeteneklidirler. Basın - yayın, edebiyat, felsefe ve dinî konularda başarılı olabilirler.

  Birden fazla konuyla ilgilenip hepsinde başarılı olabilirler. İlginç fikirlerini türlü eserlerle ortaya koyarlar. Kimi, düşüncelerini bir güldürü gibi açıklayıp okuyucularını fazlasıyla etkilerler. Kimi ise, ciddi eserler verir. Kimileri de dinde reform yapmak ister. İnançlarını yaymak için çeşitli yollardan yararlanırlar.

  Ancak, genç yaşlarında iken kolay ilgilenen ve çabuk bıkan kimselerdir. Yaşlan ilerledikçe, değişirler ve günün birinde aradıklarını bulurlar. Beğendikleri, sevdikleri konuda da sebat ederler.

  Bazıları yeteneklerini maddî konularda kanıtlarlar. Ticaret onlar için kolaydır. Özellikle büyük işler onları çeker. Meslekleri gereği yolculuk yapmayı severler. Zaten bir yere bağlanıp kalmaktan da hoşlanmazlar.

  Şansları açıktır. Yetenekleri sayesinde başarılı olurlar. Ama bazen yeteneklerinden yararlanmaya bile gerek kalmaz. Hiç beklenmedik şekilde para, hatta önemli miktarda servet kazanırlar.

  Bazıları da bilimle ilgilenirler. Bilim adamı olmasalar bile başkalarının yetişmesi için önemli miktarda paralar vererek okullar açarlar, eğitim kurumlarına bağışlarda bulunurlar, vakıf kurarlar.

  Son derece titizdirler. Kendilerini işlerine çok iyi şekilde verebilirler, fakat herhangi bir müdahale, ilgilerini yok eder. Zekâlarıyla sezgilerini bir araya getirebilirlerse, çok başarılı olurlar.
   


Sayfayı Paylaş