Yaşanan Anlaşmazlıkları Çözmek İçin Başvurulacak Yollar

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Yaşanan Anlaşmazlıkları Çözmek İçin Hangi Yollara Başvurulur
  Karşılıklı Çözümden Yana Olduktan Sonra Çözülemeyecek Anlaşmazlık Yoktur

  Her zaman iyimser ve uyumlu olmak anlaşmazlık yaşanmaması için en etkili yoldur tabi bu hakkınızı yedirin kendinizi savunmayın anlamina gelmemelidir. Haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir anlaşmazlık yaşadığınızda bile sakinliğinizi kaybetmeden nazikce açık açık konuşmayı derdinizi anlatmayı deneyin ve asla ferdi hareketlerde bulunmayın sabırla haklılığınızı net ifadelerle anlatmaya devam edin sonunda kazanan siz olacaksınız.

  Olaya daha bilimsel yaklaşacak olursak; Bir anlaşmazlığın çözümü için en iyi yol, öncelikle anlaşmazlığın çıkmasını önlemektir.

  Diğer kullanıcılara ve onların bakış açılarına karşı saygılı olun. Bunun öncelikli anlamı şudur, Bir anlaşmazlık durumunda hemen değişiklikleri geri almayın.

  Birisi size göre hatalı veya önyargılı değişiklik yaptığında, değişikliği geri almaktan ziyade, geliştirme yolunu seçin. Önemli bir değişiklik yaptığınızda, diğer kullanıcılara amacınızı anlatabilecek iyi bir değişiklik özeti verin. Üç geri dönüş kuralı, ard arda tekrarlanmış geri dönüşleri yasaklar.

  Kaba bir karşılık veya uygunsuz bir davranışla karşılaşırsanız, nazikçe karşılık vermek için direnin ve kesinlikle kişisel saldırıda bulunmayın.
   


Sayfayı Paylaş