Yarış Atı Alıp Şike Yapmış

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, kupa finali öncesi İ.Akın’a para yerine yarış atı teklifinde bulundu.Yaklaşık 300 bin lira değerindeki yarış atı Adalı tarafından, İstanbul BŞB’nin yıldız futbolcusuna verildi.
  Tecrübeli oyuncu savcılıktaki sorgusunda, takım arkadaşı İskender Alın ile birlikte hakkındaki bütün suçlamaları kabul etti.

  İLK itiraf İbrahim Akın’dan geldi... Türkiye’yi derinden sarsan şike soruşturmasının ikinci dalgasında gözaltına alındıktan sonra tutuklanıp dün gece Metris Cezaevine gönderilen isimler arasında ilk itirafı savcılıkta İstanbul BŞB futbolcusu İbrahim Akın yaptı. Şike için kendisine 100 bin dolar teklif edilince durumun dinen caiz olup, olmadığı için konuyu hocaya danışan İbrahim Akın, savcılıktaki sorgusunda Fenerbahçe ile oynadıkları maçta gol atmaması için yetkisiz menajer Yusuf Turanlı tarafından kendisine teklif edilen parayı aldığını itiraf etti.

  Yarış atı teknik takibe takıldı
  İDDİAYA göre Serdal Adalı, Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşması öncesinde rakip İstanbul BŞB futbolcusu İbrahim Akın’a para yerine yarış atı teklifinde bulundu.
  Yaklaşık 300 bin lira değerindeki yarış atı Adalı tarafından, İbrahim Akın’a verildi. Yarış atı hediyesinin görüşme trafiği ise mahkeme kararı ile yapılan teknik takibe takıldı.
  Yarış atı soruşturmada “mal ile şike” kaps***** sokuldu. Adalı ile İbrahim Akın’ın emniyetteki ifadesinin büyük bölümünü “Yarış atı” sorgusu oluşturdu.

  Maç sonucunu etkileme girişimi
  BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Tayfur Havutçu’nun ise transfer şikesine karıştığı iddia edildi. Havutçu, Beşiktaş’ın kazandığı Ziraat Türkiye Kupası final maçı öncesinde, yetkisiz menajer Yusuf Turanlı’yı arayarak, İstanbul BŞB futbolcuları İbrahim Akın ve İskender Alın’a transfer teklifi götürdü.
  Genç hocanın yasal olmayan transfer teklifi de yine polisin teknik takibine takıldı. Bu transfer söylemi, maç sonucunu etkilemeye yönelik girişim olarak değerlendirildi.

  Turanlı teklif etti ben de aldım
  EMNİYETTEKİ sorgularda şikeyle ilgili bu detaylar ortaya çıkarken savcılıktaki sorgulamada ise İbrahim Akın ve İskender Alın şike iddialarını kabul etti. İbrahim Akın’a savcılık ifadesinde Fenerbahçe’nin 2-0 kazandığı maçta gol atmaması için kendisine 100 bin dolar verildiği iddiaları soruldu. İbrahim Akın da, Yusuf Turanlı tarafından kendisine teklif edilen 100 bin doları aldığını savcılık ifadesinde itiraf etti.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş