Yarım Kalmış Sevdalar..Yazı

Konusu 'Masal ve Hikayeler' forumundadır ve CAN tarafından 12 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. CAN Well-Known Member


  Yarım Kalmış Sevdalar..

  Yılların yorgunluğu ağır bir çelik külçe gibi sırtına binmiştir. Kendini bezgin ve yorgun hissedersin kimi zamanlar. Amaçsızlık alıp gitmiştir başını uzak diyarlara. Gözlerini kapatıp, eskiye dair ne varsa hatırlarsın bir bir. Yüreğindeki kuşatma bitmemiştir henüz. Dikenli tellerin açtığı yaralar kangrenleşmekte, usul usul akan kan gözyaşlarınla ıslanmış toprağa gömmektedir kendini.

  Aynanın karşısına geçtiğinde yaşanan her şeyin bir su misali yüzüne aks ettiğin görürsün. Geçmişin, geleceğin, verdiğin sözler, ettiğin yeminler, kalbinden dışarı yansımayanlar ve daha niceleri,yüzündeki çizgilerin daha da derinleşmesine yol açmaktadırlar. Kimi zaman bu dünyanın acıları ile baş etmenin zorluğuna isyan edersin. Bıkmışsındır bu sonu gelmez mücadelelerden. Yılgınlıklar, kırgınlıklar ve yerine gelmeyen beklentiler, umut denizinde kendini kaybettiğin umutsuzluklar, biri bitmeden diğeri başlayan düşünceler, düşünceler….

  Kendi duygularınla,kimseye aksettirmediğin hislerinle yaşamak sana daha cazip gelmektedir. Seçtiğin kelimelerde, okuduğun şiirlerde hep bir gizli hüzün vardır. Satırların arasında gizlidir senin gerçek dünyan. Boğazına düğümlenen sözcükler, sadece yazıya döküldüğünde usul usul bir ırmak gibi akar yatağından, gönlü ve yüreği sevgi ile dolu olanlara… Sevgi ile şekillenir,sevgi ile anlam bulur,can bulur kelimelerin. Sevgini tüketmek için çoğaltmak için kullanırsın. Sadece sevmek için yaşarsın. Hayatı tüm kalbinle kucaklarsın yine de… Yüzünde beliren o eski kaygılar seni alıp götürse de zaman zaman bilinmezliklere, uzak ve derinlere, yaşamadığın sınırsızlıkları geleceğe uzanan bir kapı gibi görürsün.

  Benliğini soğuk ve uçsuz bucaksız duvarlar ardına gizlemezsin.Kanatlarını uçmak adına açarsın,kırık bile olsa,yaralı bile olsa.

  “Unutmanın en ağırı unutmadan unutmaktır.” derler. Sen bilirsin ki istesen de unutamazsın. Geçmiş ve seni geleceğe taşıyan o izler,anlına bir çivi gibi çakılıdır artık. İçinde biriktirdiğinle, bir gün gün ışığına çıkacağını bilirsin. Tüketir gibi yaşarsın günlerini, yılların ötesine bir an önce gitmek istercesine.

  Onun yüreği seni bırakmadıkça,başka yüreklere kanat açmadıkça sen onu bıraktığın yerde bekleyeceksin. Hasrete dumanlı sabahlar, gündüze aşık geceler geçecek. Yarım kalan bu sevda yine tekrar kaldığı yerden yaşanacak.
   


Sayfayı Paylaş