Yaratıcılığınızı duvarlara yansıtın

Konusu 'EvDekorum' forumundadır ve Pelin tarafından 15 Ocak 2009 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Yaratıcılığınızı duvarlara yansıtın

  [​IMG]

  Duvarlar boş tuvaller gibidir. Tuvallerse içinizdeki yaratıcılığı dışarı çıkarmak için idealdir. 10 adımda siz de canlı, renkli ve yaratıcı duvarlarla yaşam alanlarınıza yeni bir soluk katabilirsiniz.

  Duvar kağıdı
  Doğanın renkleriyle yaşam alanlarınızda daha ferah ve dingin bir atmosfer yaratabilirsiniz. Alışılmışın dışında desenlere sahip duvar kağıtları ile yaratıcılığınızı doruk noktasına taşıyabilirsiniz.

  Renkli sticker’lar
  Duvarlara yeni bir görünüm kazandırmanın en pratik ve kolay yollarından biri sticker’lardır. Üstelik sticker’lar konusunda renkler ve desenlerle ilgili seçenekleriniz artık neredeyse sınırsız.

  Duvarlara efekt katın
  Stensil ve basit kalıplarla duvarlarda harikalar yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey elinize fırça ve boyayı almak ve duvarda geometrik kareler, ağaç, çiçek gibi desenler yaratmak.

  Dekoratif karolar
  Karolar sadece banyo ve mutfaklar için diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yeni nesil karolar artık her yerde! Desenli, dokulu, renkli ve farklı konseptlere sahip karolarla mekanlar artık çok şık.

  Tuğla görünümü
  Şehirli yaşam tarzı artık çok daha fazla doğa dostu ve doğal tasarımları kucaklıyor. Sizin de stil tercihleriniz doğaldan yana ise duvarlarınızda karolarla tuğla efekti yaratabilirsiniz.

  [​IMG]

  Alçıdan desenler
  Alçı dokular duvara derinlik katar. Hatta alçı ile yaptıracağınız desenleri boyayabilir ve mekanda yepyeni bir odak noktası yaratabilirsiniz.

  Kartonpiyer çerçeveler
  Çerçevelerin içleri her zaman doldurulmak zorunda değil. Ahşap ya da alçıdan yaptıracağınız basit çerçevelerle duvarlara farklı yönde bir hareket kazandırabilirsiniz.

  Doğal taşlar
  Mermer, granit gibi doğal taşları evinizde kullanabilirsiniz. Pürüzsüz ve parlak bu yüzeylerde de artık desen çalışmaları mümkün. Böylece daha estetik ve şık duvarlar elde edebilir, mermer ve granitin yarattığı soğuk etkiyi yumuşatabilirsiniz.

  Mozaik harikası
  Banyo, mutfak gibi alanlara yeni bir soluk getirmek istiyorsanız mozaik sanatını keşfedin. Mozaik mekanlarla hem yaratıcılığınızın hem de şık yaşam alanlarına sahip olmanın sınırlarını zorlayabilirsiniz.

  Kumaş görünümü
  Ayrı desen ve renklere sahip duvar kağıdı ya da kumaşlarla kaplayacağınız duvarlar, mekana olduğundan daha fazla hareket katar.

  Kaynak: Evim Dergisi
   


Sayfayı Paylaş