Yaprak Dökümü Erken Başladı!

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 9 Haziran 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Futbolda yeni sezon açılmadan, teknik direktörlerdeki “yaprak dökümü” şimdiden başladı.Gençlerbirliği'nde yeni sezon öncesi teknik direktörlük görevine getirilen Giray Bulak ile yollar ayrıldı.

  Alınan bilgiye göre, Giray Bulak ile yolların ayrılmasında, transfer konusunda yaşanan görüş ayrılıkları etkili oldu. Basın önünde yapılan imza törenin üzerinden henüz 1-2 hafta geçmesine karşın Bulak ve Gençlerbirliği yönetimi, taraflar arasındaki anlaşmayı karşılıklı feshetme yoluna gitti. Böylece, Süper Lig'de yeni sezon henüz başlamadan takımından ayrılan ilk teknik direktör, Giray Bulak oldu.

  Başkent temsilcisi, Alman teknik adam Ralf Zumdick'in ardından Bulak ile 1 yıllık sözleşme yapmıştı.

  -“İLK 5 İÇİNDE OLACAK TAKIM OLUŞTURMAYI AMAÇLAMIŞTIK AMA...”

  Gençlerbirliği'nden ayrılan teknik direktör Giray Bulak, “Yukarılara tırmanabilecek ve ilk 5 içinde olacak takım oluşturmayı amaçlamıştık. Yapılan ve yapılacak transferlerle bunu yakalayamayacağımızı anladık” dedi.

  İstifasıyla ilgili açıklama yapan Bulak, “Anlaşma amaçlı oturup konuştuğumuzda, hedefe gidebilecek ve yukarılara tırmanabilecek bir takım oluşturmayı konuşmuştuk. Mukavele imzalarken de yönetim kurulu ilk 5'e nasıl girebiliriz diye açıklamıştı. Bugün gelinen noktada yapılan ve yapılacak transferlerde bu hedefi yakalamak bir kenara, daha da uzaklaşma adına bir anlayış sezinledik. Dolayısıyla birbiriyle örtüşmeyen bir anlayış ortaya çıktı. Hem benim, hem de yönetim kurulunun koymuş olduğu hedefi yükseltme, bu oyuncu kadrosuyla ve yapılacak transferle bunun olmayacağını anlayarak ayrılmayı uygun gördüm” diye konuştu.

  Giray Bulak, son olarak kulüp genel menajeri ve bir grup yöneticiyle görüştüğünü ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

  “Mehmet Dilber'e bu transferlerle bu işin olmayacağını ilettim. İstifamda hiç kimsenin bir etkisi yok. Koyulan hedefi yakalayamayacağımızı anladık. Transfer için araştırıyorsunuz, bakıyorsunuz olmuyor. Sonuç alamıyorsunuz. Dolayısıyla 10 gündür bunun üzerinde çalışmalar yapıyorduk. Bugün anladık ki bu iş daha fazla gitmeyecek. Parasal sıkıntı yok. Ben zaten istediğim oyuncuları, başkana ve yönetime sunuyorum. Bunlarla yöneticiler konuşacak. Bugüne kadar genel anlamda çok fazla adım atamadık. Ben kurumsal bir yapının içinde yer alacağımızı zannetmiştim. Ama hiç de öyle olmadığını gördüm.”
   


Sayfayı Paylaş