Yangın Cichlid-Copadichromis Virginalis, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...
  [​IMG]

  Ortak İsim: Yangın Cichlid
  Bilimsel Adı: Copadichromis Virginalis
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölünün Kuzey bölümünün kayalık habitatları
  Beslenme: Etobur-Vahşi yaşamlarında böcekler ve planktonlarla beslenir.Dondurulmuş gıdalar ve özellikle artemia nauplii iyi bir diyettir.Ispanak ve Sprulina diyetler eksik edilmemelidir.
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 25C - 28C
  Maksimum Boy: 13 cm
  En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkekler daha renklidir ve sırt yüzgeçleri daha büyüktür.
  Bakım: Bakımı kolaydır.Kaliteli ticari yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Sebze diyetine dikkat edilmelidir.Akvaryumda saklanabileceği kayalık alanlar oluşturulmalı, yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.Bitki olarak, sert yapraklı anubias tarzı bitkiler tercih edilmelidir. turkeyarena.net
  Kendi rengine yakın balıklara karşı agresif olabilir.Mbuna cichlidlerle birlikte beslenmemelidir.Tank arkadaşı olarak, diğer sakin hap türler, yunus cichlid ve aulonocara türleri tercih edilmelidir.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.
  Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş