Yandex Türkiye Google'ın Yapmadığını Yaptılar!

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Google'a alternatif olabilir belki ama cok reklam yapmak gerekir. Yoksa kac kisi bilecekki bilsek bile google aliskanligi var onuda yenmesi lazim.
  Türkiye'nin yeni web bilgi portalı Yandex, coğrafi bilgilendirmeservisi Yandex.Haritalar'ı bugün Türkiye'de hizmete soktu. Yandex.Haritalar, Türkiye'deki tüm şehirlerin ayrıntılı uydu görüntülerini sunmanın yanı sıra, kullanıcıların sokak planları üzerinde aradıkları adresleri, binaları ve bunlara karayolu üzerinden ulaşılabilecek rotaları bulmalarına yardımcı oluyor. Yandex.Haritalar ile kullanıcılar ayrıca İstanbul ve Ankara için güncel trafik bilgisine ve panoramik sokak görüntülerine de ulaşabiliyor.

  Yandex Haritalara ulaşmak için tıklayın.

  Yolculuk planlanmasında sürücülere kolaylık sağlamak amacıylayan yollarla birlikte, İstanbul ve Ankara'daki trafik yoğunluk derecesini renkli grafiklerle gösteren Yandex.Haritalar, trafik durumunu dakikalar bazında güncelleyerek sürücüye en uygun alternatif yolları gösteriyor ve sürücünün hedefine ne zaman varacağını da hesaplayarak trafiğe takılmasını önlüyor.

  An itibarıyla Java ve Android platformları için hazırlanmış olan Yandex.Haritalar'ın mobil sürümü, servisin yoldayken dekullanılmasına fırsat veriyor. Kullanıcılar, kişisel bilgilerini paylaşmadan, trafiğin sıkışık olduğu noktaları sisteme iletip, trafik durum haritasının daha da kapsamlı ve detaylı hale getirilmesine katkıda bulunuyorlar. Hizmetin mobil sürümü Yandex.Mobil adresinden indirebilirsiniz.

  [​IMG]
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  Yandex.Haritalar'ın Panorama adlı hizmeti kullanıcılarayüksekçözünürlüklü (HD), 360 derecelik açıya sahip görüntüler sunarak İstanbul veya Ankara'daki caddeleri gezebilme; bu şehirlerin tarihi mekanlarını,sokaklarını,caddelerini ve muhteşem manzaralarını sanal ortamda izleyebilme, nereleri gezip göreceklerine önceden karar verebilme imkanı sunuyor. İstanbul'u Marmara'dan Karadeniz'e kadar tarayan Panorama ayrıca şehri deniz kıyısından da görüntüleyerek Türkiye'nin kültür başkentine denizden dördüncü bir boyut
  katiyor.

  Yandex Türkiye Ülke Müdürü Alisher Hasanov, Yandex.Haritalar hizmetiyle ilgili şu bilgileri verdi: "Günlük hayatta yaygın olarak kullandığımız yol haritaları sürücüler için vazgeçilmez bir bilgi kaynağıdır.Bir mobil cihaz veya bilgisayar kullanıyorsanız trafikte yolunuzu bulmak için web tabanlı yol haritası hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Türkiye'deki kullanıcıların bilgi ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak amacıyla sunduğumuz yeni bir hizmet olan Yandex.Haritalar, Panorama ve Trafik hizmetleriyle birlikte diğer tüm yeni hizmetlerimiz gibi Türkiye'deki kullanıcıların kullanım alışkanlıklarınave ihtiyaçlarına uygun olarak yerelleştirildi."

  Yandex.Haritalar hizmetinin özelliklerine yandex.com.tr web arama sayfasından da ulaşmak mümkün. Arama servisiüzerinden yapılan şehirve sokak aramalarında sonuçlar artık harita görselleriyle birlikte sunuluyor. Böylece kullanıcılar Yandex Türkiye web tabanlı arama hizmetinde salt metin sonuçlarının yanı sıra görsel öğelere ve ilgili haritalara da ulaşabiliyor. Türkiye için yerelleştirilen Yandex Türkiye arama motoru ve bilgi portalı 20 Eylül 2011'de hizmete girdi.
   

Sayfayı Paylaş