Yağ Yakan Sebze ve Meyveler

Konusu 'Diyet-Fitness' forumundadır ve Pelin tarafından 5 Şubat 2008 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Yağ Yakan Sebze ve Meyveler
  yağ yakan sebzeler, yağ yakıcı meyve ve sebzeler, yağ yakıcı meyveler, hangi meyveler yağ yakar, hangi sebzeler yağ yakar

  Yağ Yakan Sebze ve Meyveler
  Tropikal meyveler (Ananas, Kiwi, Papaya)
  Ananas zayıflatırmı: Ananas meyvesinin yağ yakan meyveler grubundan olduğu iyi bilinir. Ananas içerisinde bulunan enzimler vücuttaki bölgesel yağları eritici etkilere sahiptir. Keza ananas gibi papaya ve kiwi de yağ yakıcı etkileri olan tropikal meyveler dendir. Yağ yakan tropikal meyvelerin en önemli özelliği vücuda alınan aşırı miktardaki şekerin kana karışmasını önlemektir. Ananas meyvesi ise fiber, su dan müteşekkildir. Bu nedenle bir yandan kaç şekerinin anormal düzeyde yükselmesini engellerken diğer yandan da sindirim sistemini aşırı oranda çalıştırarak fazladan kalori yakımına sebep olur. Tabi bir de ananas içerisindeki yağ yakan enzimlerin etkisini ilave edersek ananas türü tropikal meyvelerin her bakımdan yağ yakıcı zayıflatan yiyecekler olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. Ancak uzun süre bu tür zayıflatan meyveler ile beslenmek çok ta sağlıklı bir zayıflama yöntemi ve tekniği değildir. Ananas türü zayıflatan tropikal meyve diyeti veya kürü uygulayacaksanız yanında muhakkak proteince zengin ve besleyici özellikleri olan balık eti, kırmızı et tüketirken diğer yandan da unlu ve nişastalı gıdaları kesmelisiniz. Bu suretle kısa sürede hızlı zayıflama yaşayabilesiniz.

  Greyfurt
  Greyfurt, kendi adına özel bir diyeti olan (greyfurt diyeti) yağ yakıcı bir meyvedir. Greyfurt içerisinde bulunan özel birtakım maddeler hem kan şekerini dengelemekte hem de bölgesel yağların kaslarda yakılmasını sağlamaktadır. İçerisinde bolca bulundurduğu C vitamini de cabası tabi.

  Domates
  Domatese kırmızı rengini veren likopen hem yağ yakıcı hem de kanser önleyici ve antioksidan etkili bir maddedir.

  Soğan ve Sarımsak
  soğan ve sarımsakta bulunan Cystein ve Glutatyon gibi antioksidan maddeler hem metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı sağlamakta hem de kansere, kalbe yaşılığa bitkisel çözüm sunmaktadır.

  Karpuz: Kalori açısından oldukça fakir bir meyve. Vücuttaki fazla suyun dışarıya atılmasını sağlıyor.

  Salatalık: İdrar söktürücü ve kanı temizleyicidir. Bağırsakları yumuşatır ve kabızlığı giderir.
   


 2. desayamu Well-Known Member

  ellerine saglıkkkkkkkk
   
 3. Emel Well-Known Member

  süpermiş hepsinide çok severim
   

Sayfayı Paylaş