WP7 Mango Güncellemesi ile Gelen 5 Yeni Özellik

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Windows Phone 7'ye Mango güncellemesi ile 500'den fazla geliştirme getirildiğini biliyoruz, bunun yanında beklenen çoklu görev desteğinin de sonunda geldiği biliniyor. Çok yakın bir zamanda Mango'lu cepleri görmeye ve güncellemelere erişmeye başlayacağız ama şimdi isterseniz Mango'daki en heyecan verici 5 özellikten bahsedelim.

  Yepyeni bir donanım: HTC Titan, 4.7 inç gibi dev bir ekranla ve 480x800 çözünürlüğüyle gelecek. 1.5GHz'lik cep canavarı, 16GB depolama alanı sunacak. HTC Radar ise 1GHz işlemcinin yanında 8GB dahili depolama alanı ve 512MB RAM sunacak.

  LG'nin ise Optimus 7'nin yeni bir sürümünü ve bunun yanında Fantasy adında yeni bir cebi piyasaya süreceği dedikoduları mevcut. Sızan resimlere göre Fanstasy'nin ekranı, ortalamadan büyük olacak gibi görünüyor.

  Samsung'un yeni cepleri ortaya çıkmış olsa da isimleri, özellikleri ve çıkış tarihleri henüz bilinmiyor. WP7 Mango'lu diğer yeni cepler arasında Acer, ZTE ve tabi ki uzun süredir beklenen Nokia gibi üreticilerin telefonları var.

  Gelişmiş Microsoft Office: PC'nizde yazdığınız bir belgeyi SkyDrive'a kaydedip telefonunuzda açmanız artık mümkün olacak. Herhangi bir e-posta klasörünü başlangıç ekranınıza tutturarak ona hızlıca erişebileceksiniz. Güncelleme, Outloo kullananlar için de e-postaya erişimi kolaylaştıracak.
   


 2. OrKuN Well-Known Member

  Bing daha eğlenceli ve daha kullanışlı: "Local Scout" özelliği sayesinde GPS yoluyla bulunduğumuz yere özel sonuçlar alabileceğiz. Yakınımızda bulunan bir restoranı bulmak gibi.

  Müzik arama özelliği sayesinde ise şu an çalan bir müziğin kime ait olduğunu kolaylıkla bulabileceğiz.

  Google Goggles'a benzer bir görsel arama özelliği de Windows Phone'daki yerini alacak. Bir ürünün fotoğrafını çekerek, onun hakkında daha fazla bilgi alabileceğiz.

  Daha çok eğlence: Xbox meraklısıysanız, WP7'deki Games Hub'ı beğeneceksiniz. Mango güncellemesiyle beraber Xbox Live'da mesajlaşma daha iyi bir hale gelecek, Xbox Live profilinizi düzenleyebileceksiniz. 3 boyutlu avatar'ınız ise artık animasyonlu olacak.

  Daha akıllı ve daha fazla uygulama: Microsoft, yeni App Connect işlevi ile uygulamaları iOS ve Android'dekinden farklı bir hale getirmeyi amaçlıyor. Microsoft'a göre diğer platformlardaki uygulamalar, telefonunuzun diğer özellikleriyle etkileşim kurmuyor. App Connect ise tüm uygulamalarınızdan bir takım bilgileri arama ile bir araya getirecek. Bu sayede, örneğin bir film arıyorsanız, arama sonuçlarınıza Fandango uygulamasından gelen sonuçlar da eklenecek.
   

Sayfayı Paylaş