WP 7.5 Mango Güncellemesi ve Detayları

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Windows Phone 7.5 Mango Güncellemesi hakkında bilinmeyen bir çok detayı sizler için hazırladık. İnşallah WP7 daha çok gelişip ve yaygınlaşarak farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkar. İşte bu özelliklerden önemli 10 tanesi:

  1. Yeni yazılım artık "Mango" adını taşımıyor. Bu terim, geliştirme sırasında kod adı olarak kullanılıyordu. Microsoft'un son mobil işletim sistemi, "Windows Phone 7.5" adıyla anılacak.

  2. Windows Phone 7.5'in tüm Windows Phone cihazlarında kullanılabilir olması bekleniyor. Yeni bir donanım gereksinimi yok, ancak daha yeni cihazlar bazı WP7'li cihazlarda olmayan yeni yazılım geliştirmelerinden faydalanabilecek.

  3. Microsoft'un bu web sayfasında WP7 yazılım güncellemesinin telefonunuz / operatörünüz için ne zaman sunulacağı kontrol edilebiliyor. Ancak Türkiye, listede açıkla listelenmemiş.

  4. Güncelleme, 500'ün üzerinde yeni özellik ve geliştirmesunuyor. Bunların birçoğu, farklı mesajlaşma hizmetlerini entegre etmek ve sosyal ağ üzerine.

  5. Kişilerin Twitter ve LinkedIn hesaplarını adres defteri öğelerine bağlamak artık mümkün.

  6. Tüm Windows Phone 7.5 cihazları, Microsoft'un son mobil tarayıcısı HTML5 destekli Internet Explorer 9 ile çalışacak.

  7. Yeni "Bing Vision" uygulaması, QR kodlarını taramaya izin verecek ve Microsoft "Tags" ile çevrimiçi veriye anında ulaşılabilecek. Uygulama, kitapların kapaklarını tarayarak yazar, fiyat, yorumlar ve daha fazla bilgiyi anında sağlayabiliyor.

  8. Yeni "App Connect" işlevi ile uygulamalar, telefonun ek özellikleri ile entegre olabilecek. Örneğin telefonda bir arama yaptığınızda, bu uygulamadan gelen arama sonuçları önerilebilecek.

  9. Windows Phone 7, görsel sesli postave mobil hotspot'u destekleyecek. Ancak bunları etkinleştirmek veya ek ücret talep etmek, mobil operatöre bağlı olacak.

  10. Üç yeni donanım üreticisi ZTE, Acer ve Fujitsu, WP 7.5 cihazları yapmak için işe koyuldular.
   


Sayfayı Paylaş