Windows7 Program Kaldırma veya Değiştirme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Bir programı artık kullanmıyorsanız veya sabit diskinizde yer açmak istiyorsanız, programı bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Programları kaldırmak veya belirli seçenekleri ekleyerek ya da kaldırarak bir programın yapılandırmasını değiştirmek için Programlar ve Özellikler'i kullanabilirsiniz.

  Program kaldırmak veya değiştirmek için

  1. Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini, Denetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.
  2. Programı seçin ve Kaldır'ı tıklatın. Bazı programlar, kaldırmaya ek olarak programı değiştirme veya onarma seçeneği de içerir; ancak birçok program yalnızca kaldırma seçeneğini sunar. Bir programı değiştirmek için Değiştir'i veya Onar'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Notlar

  • Kaldırmak istediğiniz program listede yoksa, bu Windows sürümü için yazılmamış olabilir. Programı kaldırmak için programla birlikte gelen bilgilere bakın.
  • Windows içindeki programları ve özellikleri kapatma hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows özelliklerini etkinleştirme veya devre dışı bırakma.
   


Sayfayı Paylaş